Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Říjen 2008
2003 Sarah scan 21 CZ

30. října 2008 v 19:14 | Katka |  Fotky-scany,ostatní
Bravo

Rose McGowan: "Jsem ráda, že se ze mě nestala štětka."

30. října 2008 v 10:09 | Katka |  Čarodějky
Dělá si, co se jí zlíbí. Nesnáší jakákoli pravidla. Roli v seriálu Čarodějky vyměnila za hororový snímek Grindhouse. V rámci jeho propagace neváhala odhalit své vnady na titulní stránce časopisu Rolling Stone. Intimní partie jí zakrývají pouze pásy nábojů do samopalu. Přesto tvrdí, že se zklidnila.

V hororovém projektu Grindhouse, poctě béčkovým filmům ze sedmdesátých a osmdesátých let, přijala roli neohrožené krásky bojující nejen s drsnými zabijáky, ale například i proti skupině zombies. Pod projektem jsou podepsaní dlouholetí spolupracovníci Quentin Tarantino a Robert Rodriquez.

Tarantinův film Auto zabiják, divoká jízda, kde sériový vrah drtí své oběti pomocí svého nadupaného auta, je od 5. července v českých kinech. V Rodriquezově části, Planetě Teror, která se na plátnech objeví 23. srpna, zase bojují obyvatelé města proti neznámé nákaze dělající z lidí krvežíznivé bestie. Jako menší předkrm před hlavní rolí v Rodriquezově části si v prvním "tarantinovském" snímku zahrála Rose McGowanová zhrzenou hipísačku Pam, netradičně s blond vlasy. V Planetě Teror vystupuje už jako bruneta v roli nadějné tanečnice Cherry, jíž nemrtvé bestie ukously nohu, a tak si místo protézy nechala "přimontovat" samopal.

Hrát pod taktovkou Quentina Tarantina a Roberta Rodriqueze bylo Rose prý výjimečným zážitkem. "Oba byli tak odlišní, oba ale měli moje role skvěle promyšlené. Quentin chtěl blondýnu Pam, něžnou, andělskou. Robertova Cherry měla působit víc exoticky, proto ta bledá tvář, černé vlasy a rudé rty. Měla být vnitřně velmi silná. Obě ale byly silné, obě byly fantastické, i když každá jiným způsobem. Hrát Pam a Cherry bylo jako jíst dvě úplně odlišná, ovšem úžasná jídla. Přesto mi Cherry byla bližší. Myslím, že až do smrti to bude jedna z mých nejoblíbenějších rolí," nechala se slyšet na americké premiéře snímku (v USA se promítaly oba jako jeden film) v dubnu letošního roku. I přes veškerou promyšlenou propagaci, lákavé upoutávky a nadšené kritiky ten den vydělala firma "Tarantino - Rodriquez" "pouhých" 11 milionů dolarů.

Dítko sektářů!


Dětství Rose Jane McGowanové herečka sama označuje za "neobvyklé" až "nenormální". Její matka byla Francouzka, otec Ir. Jako vůdce náboženské sekty neposkytoval dceři zrovna správný příklad jak žít, a tak není divu, že puberťačka Rose skončila ve čtrnácti na ulici závislá na drogách. "Rodiče se o mě vlastně nikdy pořádně nestarali. Vždycky jsem stála tvrdě na zemi. Dneska jsem ráda, že se ze mě nestala štětka," prohlásila už jako hollywoodská star. Když se rodiče rozvedli, Rose se společně s matkou přestěhovala z Itálie, kde se narodila, do Spojených států do Oregonu.

"V tý díře se nic nedělo. Byla jsem buřič a lítala tam jako tvrdá punkerka. Byla jsem byla trnem v oku a ve škole mě nesnášeli!" vzpomínala na čas strávený na západě USA v začátcích hollywoodské slávy. Ve snaze najít někde "svoje místo" střídala různá zaměstnání. V některých prý dokonce lhala o svém věku, aby je získala. Byla mimo jiné servírkou, prodavačkou, uvaděčkou, asistentkou v salonu krásy své tety. Když jí Oregon přestal být dost dobrý, sbalila kufry a odešla do Los Angeles.

Vyučená kosmetička se rozhodla stát herečkou! V L. A. se přihlásila do umělecké školy. A právě tady ji objevil režisér Gregg Araki, který byl zaměstnán výběrem herců do rolí ve filmu "The Doom Generation". "Byla to víceméně 'nehoda'. Stála jsem před tělocvičnou na Beverly Boulevard a čekala jsem na přítele, až vyjde, a jedna žena mi řekla: 'Chceš hrát ve filmu?' A já na to: 'Ne'. Ale moje jediná další šance bylo vrátit se do Seattlu, kde jsem předtím žila. Vždycky tam pršelo a já nemám ráda déšť, tak jsem to přijala. A jsem tady," zavzpomínala v srpnu roku 2002 v rozhovoru pro americký časopis Dreamwatch.

Zasnoubená s šílencem


Hned první výrazná role problémové dívky Amy Blue ve filmu "The Doom Generation" pod taktovkou Gregga Arakiho jí vynesla nominaci na prestižní Independent Spirit Award v roce 1996 a otevřela dveře k dalším rolím. Zahrála si v hororovém hitu Vřískot a pak následoval film Southie, kde získala hlavní ženskou roli. Snímek si vysloužil cenu pro nejlepší film na filmovém festivalu v Seattlu. V roce 1999 ztvárnila Rose roli Courtney Shamne ve filmu Ďábelská hra a dva roky nato přišel úspěch zatím největší - sestra Paige v populárním seriálu Čarodějky.

Rose se ale v očích veřejnosti stačila výrazně zviditelnit ještě než padla první klapka! Jako partnerka šíleného rockera Marilyna Mansona provokovala ne Hollywood, ale rovnou celý svět! S bláznivým Mansonem se poprvé potkali na premiéře filmu Gummo koncem roku 1997. Manson se právě přestěhoval do Hollywoodu a všude, kam přišel, prohlašoval: "Jediná osoba, se kterou se chci setkat, je Rose McGowanová."

Poprvé viděl herečku ve filmu "The Doom Generation" a okamžitě ho prý začala přitahovat. Za tři roky života s Mansonem se z Rose stala rebelka. Vulgární vyjadřování doprovázela většími či menšími skandály. Když Mansona stíhala policie, schovávala se Rose McGowanová s ním. A podobně by se dalo pokračovat. Americká média s oblibou vzpomínají na skandál z roku 1998, o který se milenci postarali při předávání videocen MTV. Rose na ně dorazila v průhledných hedvábných šatech, pod kterými měla jen jasně viditelné šňůrky od minikalhotek.

"Přišlo mi to srandovní," komentovala to Rose. "Byla jsem z toho tak nervózní, až jsem si málem cvrkla do kalhot," rozesmála redaktory bulvárních amerických plátků a krátce nato i veřejnost. V lednu roku 2001, po téměř třech letech společného života, Rose McGowanová oznámila, že její vztah s Mansonem skončil. "Moc se milujeme, ale naše životní styly se liší. Bohužel, čím dál víc."

Po rozchodu se na čas stáhla do soukromí a o důvodech konce "šílené" lásky se odmítala veřejně bavit. Teprve později naznačila, že se vlastně nikdy nedokázala vyrovnat s Mansonovou drogovou závislostí: "Nemohla jsem žít jako on. Drogy, drogy, drogy. Víc, než si dovedete představit. Zjistila jsem, že to není životní styl, do něhož bych se chtěla provdat." Mluví se o tom, že Manson byl do Rose tak zblázněný, že se s rozchodem dlouho nedokázal vyrovnat. Namaloval dokonce její portrét, který pojmenoval "Její rty". Dnes se údajně nestýkají, herečka však prý "pořád laskavě vzpomíná na čas, který spolu strávili."

Zpěvačka, nebo okouzlující čarodějka?


Partnerství s Mansonem na Rose prozradilo kromě hereckých kvalit ještě jednu přednost - zpěv. V době, kdy s Mansonem udržovala milostný poměr, ji obsazoval do svých videoklipů a nechal ji nazpívat i malou vokální část v songu Posthuman. Později se jako spoluautorka i zpěvačka zároveň podílela na písni Superfabulous z alba Emotional Technology skupiny BT. Jejím největším hudebním počinem však zůstalo napsání a nazpívání hudebního tracku Protection k filmu Strange Hearts. Rozchodem s rockerem udělala Rose tlustou čáru za životem plným party s proudy alkoholu a nekonečnou zásobárnou drog. Změna jí prospěla, hovoří se o tom, že snad i díky ní získala roli v seriálu "Čarodějky", kde vystřídala slavnější kolegyni Shannen Dohertyovou vyhozenou za nevhodné chování. O tom, že získala roli Paige, se dozvěděla e-mailem od jednoho svého přítele.

"Párkrát jsem ten seriál viděla, ale nikdy jsem ho nesledovala. Jsem velký fanda Animal Planet, to je jediný program, který skutečně sleduju," prohlásila před natáčením. Svou roli Paige Matthewsové, nevlastní sestry čarodějek Halliwellových, si ale oblíbila: "Paige je neskutečně dobrosrdečná. Taky je taková spravedlivě neuctivá... Jako první by dala oči v sloup, kdyby někdo řekl: 'Ó, čarodějky! Ty jsou tak dobré.' Řekla by něco jako 'Prokristapána!' V tom jsme si hodně podobné. Paige má dobré srdce, ale není zrovna vzorem dobroty. Její ségry s ní mají dost problémů! Je trochu jako já: její zloba je jen jakousi ochranou, aby jí někdo neublížil."

Záhadná Rose


Duší "věčná rebelka" v současnosti nejvíc miluje domácí práce. Ráda prý peče a "hrabe" na zahrádce. Ani krok neudělá bez svých pejsků, bostonských teriérů Buga a Festera. Sama o sobě herečka říká: "Jsem fanynkou růžové, fanynkou střevíčků a podivných pejsků." Trochu zvláštní charakteristika, nemyslíte? Další hereččinou zvláštností je podle amerických médií její vkus na muže. Většina jejích partnerů prý byli Židé. Kromě slavného Marilyna Mansona se scházela s hercem Ryanem Phillipem. Jejími dalšími známostmi byli Ahmet Zappa, Kip Pardue a zatím poslední David Zinczenko, redaktor amerického měsíčníku Men's Health. Potkali se na konci roku 2002.

"Připadala jsem si tenkrát jako typická herečka. Stála jsem u baru a zjistila, že nemám vůbec žádný prachy. David stál za mnou, tak jsem se otočila a řekla jsem: 'Promiň, nemáš náhodou nějaké peníze, které bys mi mohl půjčit? Fakt hrozně moc potřebuju oříšky.' David šel bez váhání někam sehnat oříšky a od té doby spolu chodíme," vzpomíná Rose na jejich první setkání na svých oficiálních internetových stránkách. Navzdory tomu, že Rose žila v Los Angeles a David v New Yorku, trávili spolu každý volný víkend. Jejich láska trvala tři roky. Rozešli se na jaře v roce 2005. Od té doby je Rose podle vlastních webovek "single".Zdroj

Spuffy 10 Nejlepších polibků

27. října 2008 v 10:08 | Katka |  Buffy a Spike
1.Once More With FeelingIn Her Mother's Footsteps (Vražedné dědictví)

26. října 2008 v 14:38 | Katka |  Emma
Děj-Kate (Emma) má život, po kterém touží každá žena. Skvělého manžela, desetiletou krásnou dcerku a ůspěšnou kariéru. Všeschno se ale změní smrtí jejího otce. Nestýkala se s ním roky, proto je zaskočena, když ji navštíví právník a oznámí jí, že jí otec zanechal obrovský dům na venkově, o kterém Kate ani netušila. Rodina se jde podívat na nové dědictví a je z něj úplně nadšená, jediná Kate má pochybnosti. Nechce však manželovi ani dceři kazit radost, a tak souhlasí, že vymění rušný život ve městě za pokoj na venkově. Po přestěhování začne Kate trpět nepříjemnými sny, nespavostí a vidé přízraky. Zpočátku si myslí, že je to jen vyčerpaností, ale brzy si začne být jistá, že dům má záhadnou historii. V domě vidé skutečné duchy, včetně svého otce a pomalu se ji odkrýrá tajemství minulosti.

Délka-91 min.
Žánr-Drama / Thriller / Mysteriózní
Režisér-Farhad Mann
Dále hrají-T.Waterhouse, J.Thompson, D.Orth, M.Fedor
Hodnocení-5.7 (115xhlasováno) na Imdb, 43% na CSFD
Dostupnost-v ČR ani v USA na DVD nevyšel
Fotky
Premiéra-film poprvé vysílala americká stanice LMN 2.9.2006
Další DVD obal
free image host
Trailer-odkaz

James unknow photoshoot 3

26. října 2008 v 0:26 | Katka |  James