Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Červen 2010


Promo fotky 5. serie

30. června 2010 v 14:10 | Katka |  Seriál Btvs
19 fotek
3

Topzine:Buffy: Ne vaše obvyklá upířina

30. června 2010 v 12:13 | Katka |  Seriál Btvs
3
Za sedmero horami a sedmero řekami žil v jistém Hollywoodu muž jménem Joss Whedon. Plný nadějí jednou napsal scénář s titulem Buffy, zabíječka upírů, a dokonce docílil jeho zfilmování. Byla to fraška. Vzal tedy Buffy do televize (tentokrát jako přemožitelku upírů), a tak se zrodil kult. Zní to jako pohádka. Akorát pro dospělé. A s mnohem vyšším stupněm úmrtnosti.

Než se do seriálu pustíte, musíte vstřebat jeden zásadní fakt: svět je plný upírů, démonů a jiných sil zla. Nemilá představa, že? Naštěstí existuje i přemožitelka. Jedna dívka, která je vyvolená, aby svět před nimi chránila, občas odvrátila nějakou tu apokalypsu, prostě normálka. Jakmile přemožitelka zemře, jiná je aktivována. A tou současnou je právě Buffy Summersová (Sarah Michelle Gellar). Kdo je Buffy? Populární blondýnka, roztleskávačka. Až na to, že boj za záchranu světa vás jaksi změní, a Buffy se tak v nové škole ocitá na druhé straně bariéry, mezi těmi největšími outsidery. Během dospívání je navíc všechno boj, a to i bez různých stvoření temnoty. Přežít samotnou střední bývá někdy o hubu.

"Chci zachránit svět." "Okay. Nezapomněls, že jsi upír, že ne?"

Joss Whedon nebo prostě Joss, jak mu familiérně říká skoro každý jeho fanda, měl od začátku v plánu bořit žánrová klišé: "V každém hororu jde blondýnka do temné uličky, kde ji hned zabijí. S Buffy jsem tu představu chtěl převrátit a udělat hrdinu z někoho, kdo byl až do teď vždycky oběť." Nezůstal jen u toho. Po první sérii, nesoucí se v duchu laciných efektů a jednoduchých zápletek, jich následuje šest dalších, plných komplexních postav a morální šedi, což Jossovi zajistilo kultovní status u diváctva i televizních kritiků.

Whedon si u své prvotiny skutečně pohrál, což nejlépe reflektují tři epizody, které se zcela vymykají televizním normám: v jedné není použita žádná doprovodná hudba, v další zase hraje hudba vedle herců klíčovou roli, neboť postavy na většinu dílu přijdou o hlas. Ta poslední je formou muzikálu.

Mám, či nemám?

Pokud chcete hlavně hororovou šou s nadpřirozenem, hledejte dál. Pokud ale máte chuť na postavové drama s jedinečným humorem a, nevyhnutelně, nadpřirozenem, může být Buffy seriál právě pro vás. Jen mějte na paměti jisté doznání jeho tvůrce: "Lidé milují happy-ending. Každou epizodou tedy zas a znovu vysvětluji, že lidi nemám rád." Bavte se! Zdroj

simca03.blog.cz

30. června 2010 v 10:53 | Katka |  SB
nový zajímavý spřátelený blog, především o Twilight


2010 LA Times:Fanoušci neznají mé jméno!

28. června 2010 v 22:48 | Katka |  Emma
3
Ačkoliv "Buffy the Vampire Slayer"skončila před sedmi lety, Emma Caulfield je stále pronásledována fanoušky této sci-fi série, ve které hrála roli původní démonky pomsty Anyi.

"Je to šílené," říká 37-letá herečka. "Fanoušci jsou vážně úžasní. Ale vážně se nikdy nezmiňují o mém jménu-nikdy. Jednou za mnou přišel fanoušci a řekli mi, že se jim právě narodilo dítě a že jejich dceru pojmenovala po mně. Řekla jsem "Oh, Bože, to je roztomilé. Je to dobré jméno." Potom řekli "My prostě milujeme jméno Anya." Neměla jsem to srdce říct jim, že tohle není mé jméno."

Po "Buffy" si udělala koordinovaný pracovní plán, aby se držela co nejdál od sci-fi. Ale Caufiled přiznává, že její netrpělivost nezaškatuvalkovat se ji způsobila udělání důležité kariérní chyby. "Mohla jsem se za to sama nakopnout", říká nezahanbeně sci-fi fanynka a fanynka "Star Treku", popíjející vodu ve slunné zasedací místnosti ve West LA veřejné kanceláři. "Hned jak seriál skončil, zavolal my můj manažer a řekl "Předělávají "Battlestar Galacticu" a producenti tě chtěji vidět." Já se chovala jako spratek a řekla "Ne, ne, ne, ne, ne. Žádné další sci-fi." Milovala jsem originální "Battlestar", ale řekla jsem že to bude směšné a nevkusné. Myslím, že dokončovali třetí sérii a já na to pořád slyšela jen samé dobré věci, tak jsem to našla na iTunes a ztratila dva týdny mého života. Neděla jsem nic jiného, než že koukala na ten seriál. Byl to hloupý špatný hovor."

Vypadá to, že udělala dobré rozhodnutí s "Timer", romantickou komedii-zajímavé je, že s dost-sci-fi podtextem. Tento film měl premiéru v pátek po získání vřelých reakcí z mnoha festivalů. Caulfield hraje svoubodnou zubařku v LA jménem Oona, která trpělivě čeká na nalezené své spřízněné duše. Ve filmovém současném, ale alternativním světě, může každý najít svou spřízněnou duši přes nový důmyslný přístroj pojmenovaný timer/časovač. Za malý poplatek a měsíční taxy, můžou lidi získat bizardně vypadající zápěstní hodinky, které budou ukazovat počet dní, minut a sekund před potkáním jeho/její osudové lásky. Naneštěstí, Oonin časovač je netečný, což znamená že její pravá láska ho nemá. Rychle se blíží 30. narozeniny a Ooona se rozhodne zůstat s mladým supermarketovým prodavačem (John Patrick Amedori), jehož časovač je nastaven na vypnutí za čtyři měsíce. "Ten scénář jsem si tak moc zamilovala", říká Emma. "Chtěla jsem to tak moc, vážně moc. Dostat se k hraní normální dívky. Nejsem ve velkém nebezpečí. Nikde tu nejsou příšery. Nikdy předtím jsem nebyla schopná dělat něco jako tohle."

Klidně, není nováčkem v hraní k zasmání. Ve skutečnosti, postava Anyy zásobovala "Buffy" velkou komickou výpomocí. "Myslím si, že nejlepší jsem v komedích, říká. "Nepochybně mám v dalších oblastech limit."

Prvně scénáristka-režisérka, Jac Schaeffer, říká, že byla vekou fanynkou "Buffy" a že nemohla uvěřit jejímu velkému štěstí, když Emma přišla na casting. "Lidi nám předčítali a bojovali s odstínem scénáře.", říká Schaeffer. "Myslela jsem že jsem, (byla špatný) scénárista a pak přišla ona a četla a já si pomyslela, "Jsem genius." Další herečky, říká, hráli Oonu jaksi mazaně a divně obsáhle. To není to, jak jsem napsala tu postavu-kdo je výřečný, neurotický, roztomilý a bezelstný, ale vystrašený a zmatený. Nikdo to splynutí nemohl udělat takovýmhle způsobem. Než přišla Emma. Měla tyhle skvělé komediální kvality jako herečka, ale je sci-fi fanoušek, takže ten odstín získala velmi instintivně."

(Překládala jsem si to sama, proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) Zdroj


2010 If:Vrozeným zabijákem nebo fiflenou?

26. června 2010 v 23:17 | Katka |  Amy-Hlášky/Rozhovory/Články
456456
Herečka mluví o posledních dnech druhé řady Dollhouse, proč Claire zastřelila Bennett a zdali je svět obydlený lidmi, kteří pracovali pro Josse Whedona. Amy je nadšená mluvením o jejím novém ABC seriálu, Happy Town, ve kterém jde o zdánlivě normální město s jistými velmi temnými tajemstvími. Máme celé interview s Acker o Happy Town shodující se s premiérou série, ale mezitím, If dostalo odpovědi na několik otázek o posledních dnech Dollhouse a její práci na projektech Josse Whedona.

Mnoho lidí bylo naprosto šokováno momentem v "Getting Closer", kde tvá postav Claire Saunders střelila a zabila Bennett, kterou hrála Summer Glau. Víme jestli to Claire udělala, protože ve skutečnosti byla spáčem (pozn. jde o speciální tajný otisk, který lze aktivovat určitým slovem), nebo byla prostě jen extrémně naštvaná na Bennettin vztah s Topherem, kterého hrál Fran Kranz?

"Víte, dokonce jsem se na tohle taky ptala, protože jsem si myslela, že to má co dělat s jejím naštvaním na Tophera a oni řekli "ne, tohle nebyl ten případ" -byla jsem spáč. Nemělo to nic společného s tím mým naštváním na to co udělal ani odplatou, nebo něco z těchto věcí. Myslela jsem si, že se ho možná pokoušela zničit, protože se zamiloval a byl šťastný, ale oni řekli "Ne, ty jsi spáč."

Také jsi ukázala velmi odlišnou stránku své postavy a sebe jako umělkyně ve tvých scénkách s Alanem Tudykem, kde jeho postava Alpha měla Whiskey naprogramovanou jako svou milenku...

"To byla pravděpodobně jedna z nejděsivějších (hereckých scén)-protože jsem Timovi (scénárista/režisér) musela povědět "Co jestli mou osobností byla fiflena ve stylu 30. let ?" a oni přišli s rozenými zabijáky (smích). "Děkuji" Bylo to trochu děsivé."

Jakmile jsi se vrátila do Dollhouse k natáčení finálních epizod, už věděli že seriál byl zrušen. Jak to bylo poznat na prostředí, když jsi se vrátila?

"Trochu jsem měla obavy, protože jsem to cítila jako "Oh, vracím se zpět, a všichni budou tak naštvaní", ale to byl víceméně celý průběh (běžné televizní práce). Vždycky to bylo jako "Je to chození do práce? Tu smůlu jsme měli už na počátku..." Myslím si, že bylo prostě skvělé vidět všechny a každý cítil, že se s tím loučí, ale užili si to."

Řekla jsi, že jsi jezdila mezi New Yorkem a Torontem kvůli Happy Town?

"Můj manžel (James Carpinello) dělá muzikál na Broadway, Rock of Ages."

Není Tom Lenk, který byl v Buffy a Angelovi, také v Rock of Ages?

"Ano."

Připadá ti, že vesmír je velmi malý a obydlený jenom lidmi, kteří pracovali s Jossem Whedonem?

"(Smích) Takhle to vypadá, všude kam příjdeme (jsou tu Whedonovi spolupracovníci), což je skvělé, protože (Whedon) měl v seriálech tak mnoho skvělých herců a jsou tak přátelští, prostě tím propojením s Jossem, že když jsem pracovala s Alanem na Dollhouse (pozn. Alen hrál v Whedoně seriálu Firefly), připadali jsme si jako už vážně dobří kamarádi, jen protože jsme byli ve stejném prostředí, ve skutečnosti jsme spolu pravděpodobně (předtím) spolu mluvili pět minut, takže je to pěkné potkávat lidi z tohoto "vesmíru". Myslím si, že každý kdo pracoval s Jossem má velký obdiv pro jeho materiál a ty lidi (které zaměstnává)."

(Překládala jsem si to sama, proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) Zdroj

2008 Suiste101:Přitahují mě násilné projekty

26. června 2010 v 11:14 | Katka |  Julie-Hlášky/Rozhovory/Články
1
Veteránkou je už několik let, hrála v televizních seriálech zasahujících daleko zpět, až k seriálům Josse Whedona, Buffy the Vampire Slayer a Angel, směřující k její nynější roli Rity Bennettt v Dexterovi, Julii Benz není cizí scénář plný krve, násilí a věcí co útočí v noci. Benz se právě objevuje  v jejím posledním filmu od Marvel Studios, Punisher War Zone, režisírovaného Lexi Alexandrou, po boku kolegů Ray Stevensona, Dominica Westa, Dougha Hutchisona a Wayna Knighta. Tento film je nezbytným znovu vyprávěním Marvelovského komiksového příběhu Franka Castla, bývalého člena speciálních sil, jehož rodina byla brutálně zavražděna mafií, který přísahá pomstu organizovanému zločinu, využíc každou schopnost a prostředky ke zničení jakékoliv korupce. V tomto filmu ztvárnila Julie Benz Angelu Donatelli, rozumnou ovdovělou matkou, jejíž život projde kvůli činům Punishera radikální změnou. Suite101.com měl šanci odchytnout herečku k diskuzi o jejím posledním projektu:

Jak jsi se o tomto projektu dozvěděla a co tě přitahuje na takovémhle typu témat ?

"Byla jsem na castingu. Zaujal mě vztah mezi mou postavou, Angelou, a Frankem Castlem. Plus, je to opravdová čest být součástí komiksového světa Marvel!"

Byla jsi si vědoma postavy komiksových knih Punishera?

"Mlhavě...Věděla jsem o tom, že je komiksovou postavou, ale opravdu jsem ty komiksové knihy před prací na filmu nečetla."

Řekni nám trochu o tvé postavě, Angele Donatelli, a jejímu vztahu s Frankem Castlem a Jigsawem.

"Angela je manželka policisty v utajení, kterého Frank Castle náhodnou zavraždí, když odstraňuje skupinu mafiánů. Poté se Angela musí spoléhat na Franka, že ochráni ji a její mladou dceru, až po nich půjde Jogsaw a jeho zaměstnanci."

Tvé účinkování v minulých projektech obsahuje jisté temné a násilné projekty, jmenovitě čtvrtý Rambo film, Saw V, hraní smrtící upírky v obou Buffy a Angelovi, a samozřejmě, Dexter. Shoda okolností?  

"Úplná náhoda!!! Jsem velmi "světlá", vtipná, míromilovná osoba, kterou prostě přivábily tyto násilné projekty s tématy pomsty...hádám, že je lepší být přitahována násilnými pomstichtivými projekty než násilními pomstichtivými muži!!! "

Úplná pravda! Co se teď bude dít s Julií Benz?

"V současné době natáčím "The Boondock Saints 2:All Saints' Day" a hledím dopředu k akutní potřebě dovolené!"

Punisher War Zone má preméru 5. prosince a je distributován Lions Gate a Maple Pictures. Doba trvání je 1 hodina a 47 minut. (Speciální poděkování Angie Burns a Jennifer Rashwan z Mapple Pictures)

(Překládala jsem si to sama, proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) ZdrojJoss Whedon dnes slaví 46. narozeniny!

23. června 2010 v 21:20 | Katka |  Seriál Btvs
1
Náš milovaný stvořitel Whedonverse: Buffy the Vampire Slayer, Angela, Dollhouse, Dr Horribla, Firefly a Serenity! Nyní dodělal The Cabin in the Woods a nejspíš bude režisérem Avengers.


2010 Amber photoshoot 12

23. června 2010 v 10:15 | Katka |  Amber
(7 fotek)
1