Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Životopis Amber Benson

23. prosince 2011 v 19:19 | Katka |  Amber
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

Jméno: Amber Nicole Benson
Datum narození: 8. ledna 1977
Místo narození: Birmingham Alabama, USA


Amber je od přírody modrooká blondýnka. V devíti letech se rozhodla stát se herečkou. Má mladší sestru Danielle, která je umělkyně. Spolu s herectvím studovala i zpěv a tanec. Byla členkou dětského divadla (v 6-i letech tančila v představení Labutí jezero :D). Když se s rodinou přestěhovala do Los Angeles, rozjela svou hereckou kariéru.
První malá role přišla v roce 1993 - King of the Hill. V roce 1995 si zahrála spolu s Elizou Dushku ve filmu Bye Bye Love. Stejně jako Eliza, i Amber hrála v seriálu Buffy, the Vampire Slayer. Ovšem pouze dva roky = 3. série (2000-2002). V roce 1998 si zahrála s dalším hercem z Buffy - Sethem Greenem.

Ráda čte. její oblíbení autoři jsou J. K. Rowling, Susan Cooper a Ray Bradbury.
Kromě herectví se věnuje i režii - jejím vlastním projektem je film Chance (2002), ve kterém si sama zahrála a to boku Jamese Marsterse a Andy Halletta. A aby toho nebylo málo, tak i píše. Většinou se jedná o fantasy příběhy s upíří tématikou.

Žije v LA spolu s přítelem - Adamem Bushem (také hrál v BtVS), dalmatinem, kterému říká Penny a kočkou, která se jmenuje Benneton - zkrátka Benny.

"Myslím, že byste měli otevřít svou mysl něčemu novému. Když někdo někoho miluje, bez ohledu na pohlaví, rasu či náboženství, měli byste ho respektovat. Láska je láska. Všichni zkrátka žárlíme na Taru a Willow," to řekla Amber o své postavě v Buffy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leisha Leisha | 12. listopadu 2012 v 14:28 | Reagovat

z Adamem už neni....ale jsou prý dobří přátele :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama