Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Životopis Seth Green

23. prosince 2011 v 17:49 | Katka |  Seth
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

Jméno: Seth Benjamin Gesshel-Green
Datum narození: 8. února 1974
Místo narození: Philadelphia, Pennsylvanie, USA


Seth vyrůstal na předměstí. Jeho otec Herbert je učitelem matematiky a matka Marbara umělkyně. Má ještě starší sestru Kealu. V roce 1991 ukončil vzdělání střední školou.
Tenhle zelenooký, asi 163 cm vysoký zrzek je řazen mezi nejlepší televizní herce. Svou kariéru započal v 6-i letech, kdy se objevil v reklamě na dětské výrobky. Jeho strýc je/byl vedoucím castingů, takže když dostal Seth chuť na herectví, dostal možnost ukázat, co se v něm skrývá. Nejprve se jednalo pouze o menší a vcelku bezvýznamné role, ale po neúspěších přišla komedie "Austin Powers: International Man of Mystery" a Seth mohl slavit.
Později přišel úspěch v seriálu Buffy, the Vampire Slayer, kde byl dosazen do role Oze. Dokonce si zahrál i ve filmu Buffy zabíjačka upírů z roku 1992 a zahrál si upíra, ale scény s ním byly vystřiženy.
Po boku Sarah Michelle Gellar (Buffy) si zahrál již v dětství v reklamě, později ve Scooby-Doo a s Alyson Hannigan (Willow) si zahrál ve filmu "My Stepmother Is an Alien".
Mohli jste si ho všimnout také ve filmech Milionový závod, Nekecej a pádluj, Dohazovač, Loupež po italsku, ...

Herectví se věnuje naplno a skončit prozatím nehodlá, což fanoušci vítají. Občas hraje i v divadle.
Jeho oblíbení herci jsou Robin Williams a John Travolta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama