Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Životopis Alexise Denisofa

26. ledna 2012 v 14:56 | Katka |  Alexis
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny

Jméno: Alexis Denisof
Datum narození: 25. února 1966
Místo narození: Salisbury, Maryland


Alexis vyrůstal v Seattlu, školu vystudoval v New Hampshire. Má ruské kořeny. Po ukončení vysoké školy studoval v Londýně Akademii hudebních a dramatických umění a připojil se ke Královské Shakespearovské společnosti. V Anglii se mu poměrně dařilo. Po ukončení studií získal první malé role. Po boku Seana Bena se objevil v seriálu Sharpe. Zářil hlavně v divadle, kde se mj. seznámil s Anthonym Headem.
Po 13-i letech strávených v Anglii se odstěhoval zpět do Ameriky, kde se stal součástí dvou projektů, jež mu změnily život. Získal roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů jako pozorovatel Wesley Wyndam-Price. V této roli pokračoval v seriálu Angel.

U nás je známý především z filmu Noemova archa a mihnul se i v seriálech jako Private Practice, Dollhouse, How I Meet Your Mother, Pretty Little Liars, ...

Díky seriálu Buffy se seznáil s Alyson Hannigan, svou manželkou. Vzali se 11. října 2003. 24. března 2009 se jim narodila dcerka Saytana.

* V roce 2004 byl zvolen třetím nej-sexy mužem z BtVS.
* Podle toho, co jsem se dočetla se jmenuje po své babičce. No super :D
* Alexis byl jedním z 200 herců, kteří se ucházeli o roli Jamese Bonda v dílu Casino Royale. Neuspěl. Škoda :D
* Aly a Alexis jsou kmotři syna Josse Whedona, Ardena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama