Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Životopis Juliet Landau

17. srpna 2012 v 23:12 | Katka |  Juliet
Juliet Rose Landau (narozena 30. května 1972 - mnoho stránek úvadí nesprávně rok 1965) je americká herečka nejlépe známá pro roli Drusilly v seriálu Buffy the Vampire Slayer a jeho spin-offu Angel. Za její výkon v Angelovi byla nominována na cenu Saturn Award. Také je známá díky vedlejší roli Loretty King Hadler ve filmu Tima Burtona, Ed Wood.

Zahrála si širokou škálu různých rolí. Je aktivní ve filmu, televizi a divadle.

Landau se narodila v Los Angeles hercům Martinu Landau a Barbaře Bain. Její starší sestra je filmová producentka Susan Landau Finch, rozená Susan Meredeth Landau. Sestry prožily dětství v domě zařízeném v tudorském stylu v Západním Los Angeles. Její rodina je židovského původu.

Landau byla profesionální baletka a její mentorkou byla zesnulá herečka Susan Peretz.
Landau si zahrála v Ed Woodu - filmu, ve kterém se objevil také její otec, Martin - Lorettu Kingovou, a ve filmu Theodore Rex od New Line Cinema ztvárnila protějšek Whoopi Goldberg. Hrála Drusillu v Buffy the Vampire Slayer, a objevovala se v Buffy a jejím spin-offu Angel v průběhu šesti sérií. Steve Vineberg z časopisu The New York Times ji vychvaloval "Ta neuvěřitelně nadaná Juliet Landau... hraje Dru jako sarkasticky-pomatenou složeninu Ophelie (šílená postava ze hry Hamlet) a Cassandry (postava z řecké mytologie, která měla dar předvídání budoucnosti)."
Hlavní role v nezávislých filmech zahrnují filmy: The Yellow Wallpaper, Darkness Visible, Hack, Toolbox Murders, Repossessed, Carlo's Wake, Life Among the Cannibals, Ravager, Direct Hit, Citizens a objevila se v Going Shopping od Henryho Jagloma.
Mezi epizodní TV role patří: Millennium, La Femme Nikita, Strong Medicine a hlavní role ve filmu stanice Lifetime, Fatal Reunion. Své nadání používat různé dialekty uplatnila propůjčením svého hlasu různým postavám populární animované série Justice League Unlimited a Ben 10 stejně tak jako v animovaném filmu Green Lantern: First Flight. Také dabovala obě videohry BioShock.
Landau obdržela mimořádné kritiky za svou práci v divadle. Hlavní role zahrnují Awake and Sing v divadle Pittsburgh Public Theater, světovou premiéru hry Failure of Nerve, Uncommon Women and Others, The Pushcart Peddlers, Billy Irish, We're Talking Today Here, muzikál How To Steal An Election, premiéru hry Irish Coffee na Západním pobřeží a světovou premiéru muzikálu Murraye Shisgala, The Songs Of War. Hrála Natashu v předčítání The Three Sisters, které dal dohromady Al Pacino v The Actors Studio (společenství profesionálních herců, divadelních režisérů a scénáristů, sídlící v New Yorku). A letos úspěšně ztvárnila Robertu ve hře Danny And The Deep Blue Sea.
Její první režisérská práce byla na Take Flight, krátkém dokumentu o Gary Oldmanovi. Je to o Oldmanově tvůrčím procesu. Oldman řekl, "Juliet Landau je výjimečný talent! Vložil jsem v ní důvěru ohledně natočení dokumentu o mě a jsem výsledky nadšený! Take Flight je speciální film, který mě zobrazuje ve velmi odlišném světle. Bez váhání budu s Juliet opět spolupracovat." Napsala krátký film It's Raining Cats and Cats a jako krátký film natočila také hru Cissy od Andrewa Prinea. Ztvárnila Claire v britském hororovém filmu Haunted Echoes, který režíroval Harry Bromley Davenport.
V roce 2009 Juliet Landau spolupracovala na napsání dvou čísel komiksové série Angel pro nakladatelství IDW Publishing s Brianem Lynchem. Tato čísla (#24 a #25, vyšla v srpnu a září 2009) sledují Drusillu, charakter, který hrála v Buffy the Vampire Slayer a Angelovi. Kromě psaní také přispěla mnoha nápady a referencemi jak pro obálku, tak pro samotný styl kresby v těchto vydáních. Řekla, že by ráda napsala víc komiksových setů v Buffyverse. Tento rok napíše 5 dílnou minisérii o Drussile pro Dark Horse Comics.
Landau je členkou The Actors Studio (společenství profesionálních herců, divadelních režisérů a scénáristů, sídlící v New Yorku) a od roku 2008 jí ohledně kariéry radil Mike Medavoy. Je vdaná za fotografa Deverilla Weekese a žije s nív Los Angeles.

Moc děkuji Tery za překlad! Článek byl přeložen z anglické Wikipedie!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 18. srpna 2012 v 12:20 | Reagovat

Dík moc za tenhle článek! Tvůj nápad s tím "hercem na týden" je skvělý a ožívá to tu :-)

Klidně bych něco zkusila i já pokud se Ti líbí designy, co tvořím :D

2 grape wedding dresses grape wedding dresses | E-mail | Web | 20. října 2012 v 5:51 | Reagovat

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .
http://www.queweddingdresses.com/bridesmaid-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama