Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Dnes vyšlo poslední číslo Buffy komiksu!

19. září 2018 v 23:43 | Katka |  Seriál Btvs

Už nějakou dobu věděli fanoušci Whedonovi dlouho vycházející Buffy the Vampire Slayer, že tato současná dějová linka 12. série kanonického komiksu bude i tou poslední, ukončující tak 19. září tento příběh číslem 4. Ale Whedon sám potvrdil CBR, že tento krok bude ve stejnou dobu vést ke konci vlastnictví u Dark Horse.


V rozhovoru, který nedávno zveřejnila CBR, tento scénárista poznamenal, že "Fox si bere Buffy a Firefly licenci zpět." Tímto přesunem skončí 20 let trvající vztah mezi tímto majetkem a vydavatelem, který se vztahuje do minulosti k navazujícím komiksům, ještě když se původní TV seriál Buffy stále natáčel. Dřívější společná tvorba Whedona a Dark Horse zahrnovala kanonické adaptace jeho originálního filmového scénáře Buffy a futuristickou série Fray. Nicméně za minulou dekádu se soustředili na různá navazování na tento seriál, což začalo v roce 2007 s úspěšnou 8. sérií.
Pro bezprostřední budoucnost komiksy zůstanou dostupné přes Dark Horse, včetně zářijové nedávno oznámené Buffy Season 10 Library Edition Volume 3 ve sběratelské pevné vazbě. Ale po skončení 12. série, už nebudou žádné nové příběhy s těmito postavami.
"Ujistili jsme se, že tento příběh nebude pokračovat. Chtěli jsme dát éře Dark Horse jisté uzavření", řekl Whedon CBR. "Slyšel jsem o tomhle všem až po tom, co k tomu došlo. Je to to jako když Disney sebral Star Wars a dal je Marvelu. Najednou jsme si uvědomili, že se to děje. Takže tohle píšu z pozice, která nechá všechny v pozici, kde ucítíte jisté uzavření."
Tohle není poprvé, kdy se práva k Buffy nebo Whedon-souvisejícím komiksům přesunula od jednoho vydavatele k dalšímu. IDW vydávalo komiks založený na spinoffovém seriálu Angel po několik let než se tato postava dostala k Dark Horse, a BOOM! Studios pracuje na novém Firefly komiksu. Nicméně současné plány pro Buffy po Dark Horse ještě nebyly oznámeny.

Děkuji za pomoc s překladem Tery! Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KaraDenvers KaraDenvers | 27. září 2018 v 19:26 | Reagovat

Informace o komiksech se snad hledají hůř než ty komiksy samotné. Opravdu mě zajímá, jak komiks dopadne, qle budu muset asi hodně pátrat. Komiksy jsou canon, že?

2 Katka Katka | Web | 1. října 2018 v 12:02 | Reagovat

[1]:To jsi mi připomněla, že musím taky znovu zapátrat, když jsem předtím hledala, nic jsme nenašla.
Tak podstatě canon jsou, přece jen má na ně vliv Joss.
Akorát když se jednou za čas mluvilo o případném filmovém pokračování, tak se myslím zmiňovalo, že by se na ně nebral ohled.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama