Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Amy-Hlášky/Rozhovory/Články

2010 My TV:Joss je jedním z mých nejlepších přátel

1. srpna 2010 v 11:45 | Katka
546546
V prvním interview z našich "My TV Nominee Series" (Mé TV kandidátské seriály) 2009, jsem měl tu úžasnou příležitost mluvit s očí do očí, s jednou z mých nejoblíbenějších televizních hereček. Milou a talentovanou Amy Acker (známou z "Angela" a "Alias" ), která byla natolik laskavá, že si vzala několik minut z jejího času na rozhovor o její nominaci na My TV za nejlepší ženskou hostující hvězdu, "Dollhouse" , jejích oblíbených rolích, čtení Shakespeara, práci s Whedonem a o tom jak hodně se chce přidat k hereckému obsazení "Big Love".

Hrála jsi geniuse, bohyni, loutku a dokonce i muže, co představovalo tu největší výzvu? Můžeš nějakou z nich vybrat, jako tu nejzábavnější?

(smích) Tak moc se stydím dívat se na epizodu, ve které jsem hrála muže. To je právě to úžasné na práci s Jossem (Whedonem) a na "Alias". Jsem tak moc šťastná, že jsem získala, tak velké mnozštví věcí, ve kterých nikdy nevíš, co budeš hrát. Ten muž byl mimo mou ligu, a Whiskey, byla tak sexy, že to vůbec nejsem já, to bylo asi to jediné čeho jsem se nejvíc bála.

Máš nějaké oblíbené role, seriály nebo epizody, na kterých jsi pracovala?

Možná Fred. Asi proto, že to byla moje první opravdová práce a dostala mě do seriálu na tak dlouhou dobu. A prostě ten způsob, kterým začínala a změnila se a nakonec se stala Illyriou, to je důvod proč bych řekla Fred.

Jaká věc by jsi řekla, že by fanoušky překvapila, na práci s Jossem Whedonem?

Hmmm...Připadá mi, že je to hodně o tom jak zábavně a chytře píše a je přesně takový jaký by jsi chtěl, aby byl. Je jedním z mých nejlepších přátel na světě a jsem prostě ráda, že mám tu příležitost pracovat s ním. On se nikdy nesnaží být někým jiným, než tím, čím je. Je tak milý a starostlivý režisér, který vždy chce, aby ze sebe všichni vydali to nejlepší, takže je to vždycky napínavé. Je tady vždycky něco, co cítíš, že nemůžeš udělat a Joss má tu schopnost dostat to z tebe. 

Jeden z mých oblíbených příběhů z televizního průmyslu je představa, že Illyria vzešla z předčítání Shakespeara u Josse doma. Já sám jsem do Shakespeara velký blázen, jsou tato předčítání pravidelnou událostí? Kdo je častým účastníkem? A jaké jsou tvé oblíbené role ke čtení?

Jossova manželka postavila ten nejúžasnější dům na světě, mají amfiteátr na zahradě. Předčítání bývávalo mnohem více obvyklé během "Angela, jednou do měsíce. (Parta z Angela do toho byla vážně zaujatá, Alexis (Denisof), J (August Richards) a všichni tyhle lidi to vážně zbožňovali). Jedno jsme dělali během natáčení "Dollhouse", měli jsme "Hamleta". Olivia (Williams) byla úžasná, vždycky je to tak vtipné, vidět tyhle lidi,  které propojuješ s jejich postavami, během předčítání Shakespeara.  Kdysi dávno, bylo jedním z prvních "Midsummer" (Night´s Dream), byla jsem Helena, kterou jsem si vždycky přála hrát. Nebudu říkat, že tu není šampaňské a víno, je to jako příležitostná párty, kde se jen objevuje Shakespeare.

Máš nějaké plány, dělat divadlo, teď když jsi v New Yorku? Možná se konečně dostat k hraní Heleny?

Na to jsem tu nebyla dost dlouho, ale v létě mám volno, tak doufám, že se dostanu k nějaké práci v divadle. Nedělala jsem to od univerzity. Můj manžel je právě teď v "Rock of Ages" na Broadway, je to jeho vysněná práce.

Hodně se díváš na TV? Jaké jsou tvé oblíbené seriály?

V současnosti je mým oblíbeným seriálem "Big Love", milovala bych  být v tom seriálu. Jela bych do Utahu, je mi to jedno, zbožňuju ten seriál.

Dollhouse je matoucí seriál dokonce i pro diváky, kteří ho sledují. Skákání z jedné scény do druhé a vidění jen části z tohoto seriálu, může to tobě, hercům dávat smysl, když jsi jeho součástí? Díváš se na seriál, když běží v TV?   

Jo, to bych řekla. Někdy mi to připadá, že jestli tomu začneme rozumět, tím víc budeme mít otázek. Myslím si, že chápeme co se snaží dělat s našemi postavami. Došlo mi, že se na to vážně musím koukat, protože jsem nebyla ve všech epizodách, takže když bych to nesledovala, byla bych vážně ztracená. Ale scénáristé odvádějí dost dobrou práci s odpovídáním na jakékoliv dotazy, které máme.

Měla jsi nějaké ponětí o tom, že tvoje postava byla "panenka"? Bylo to všechno v Jossových mistrovských plánech nebo to bylo jako Illyria, náhodná myšlenka měnící sérii?

Vlastně řekl, že jestli to půjde chtěl udělat, aby se to stalo. Od začátku jsem věděla, že to byl jeho myšlenkový plán.

Jsi součástí nového seriálu pro ABC (Happy Town), blíží se datum premiéry, jak se na něm pracovalo a jak by jsi to porovnala s tím co jsi dělala předtím?

Myslím si, že to bude vážně napínavé. Má to hodně stejných kvalit jako "Dollhouse" a "Alias", spousty zajímavých postav. Každý se hodně mění během celého příběhu. Je to umístěno v malém městě. Myslím si, že to bude vážně dobré, všichni neustále říkájí, že nic takového neexistuje a právě tohle jsou ty seriály, ve kterých je radost hrát. Je to skutečná záhada, ty vlastně nevíš, jestli to získá magické prvky nebo co. (Happy Town, které je natáčeno v Ontariu, mělo premiéru na ABC v dubnu)

Uvažovala jsi vůbec ty a Joss o spolupráci na seriálu, ve kterém by jsi ty byla hlavní postavou?

V čemkoliv co Joss dělá jsem nadšená zkusit pracovat a přinutím ho, aby mě chtěl do hereckého obsazení. Má tak mnoho nápadů a věcí, na kterých vždy pracuje. Ale tohle by bylo vážně skvělé.

A teď, ty praštěné otázky:

Komu by jsi při apokalypse nabídla pomoc při zahnáni zombí, Echo nebo Buffy?

Šla bych s Echo, protože jí lépe znám.

Kdo je chytřejší, Fred nebo Topher?

Myslím si, že Fred by snadno Tophera zvládla.

Koho by jsi raději potkala v temné aleji, Alphu nebo senior partnery z Wolfram & Hart?

Myslím, že bych raději šla do chlápků z Wolfram & Hart.

Kdyby jsi mohla hrát s kýmkoliv na světě, kdo by to byl?

Ginnifer Goodwin, takže bych mohla být v "Big Love".

A co někdo s kým jsi předtím už pracovala? Někdo s kým by jsi ráda opět spolupracovala ?

Řekla bych Alexis (Denisof). Byla s ním skvělá spolupráce, je tak skvělý herec, chybí mi dělání scén s ním.

Kdyby ti měl být vtiskutý, "panenkovským způsobem" úplně kdokoliv, koho by jsi si zvolila a proč?

Já nevím! ( během této otázky je dlouhou dobu mrzutá  )

Vyřešení jednoho z mých oblíbených televizních milostných trojuhelníků všech dob:Wes nebo Gun?

Ohhh, Wes. Koneckonců bylo plánováno, aby to byl Wes.

Je tu něco co by jsi ráda dodala?

Nic mě nenapadá. Děkuji za rozhovor se mnou a moc děkuji za nominaci!

Velmi děkuji Amy! My TV Award Winners (Vítězové Mých televizních oceněních) buli ohlášeni v březnu.

Oh, a protože jsem to jí to z legarce slíbil, dodávám toto:

Milý tvůrci "Big Love"

NAJMĚTE AMY ACKER

S láskou, The My TV Team (Můj televizní tým)

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) Díky za pomoc Karličko a Tery! Zdroj

2010 Iesb:Lidé si začínají myslet, že budu vraždit

11. července 2010 v 23:01 | Katka
2
Haplin, Minnesota, také známý jako "Happy Town," se pět let těšil znepokojujícího klidu, ale tohle všechno se má změnit. Neustále pronásledované několika nevyřešenými únosy, malé město teď čelí novému temnému zločinu, který přinese všechen jeho neutuchající strach na povrch. Mají nepolapitelného "Magic Man," který je podle mnohých zodpovědný za bizardní únosy, které stále kazí dobrou pověst města, že se vrátil pro další oběť? Jak jsou Haplinovy záhady odhaleny, záměry spousty obyvatel projdou důslednou prohlídkou, jak jsou jejich tajemství a charaktery odhalovány, jedna vrstva za čas. Odvlečen od idylického rodinného života k vyšetřování těchto nových zločinů, Tommy Conroy (Geoff Stults), zástupce malého města pod křídly jeho otce, dlouhou dobu populárního šerifa Griffina Conroyho (M.C. Gainey), nikdy nemusel vzít právo Haplynu do svých rukou. Jeho pohodlný způsob života je najednou obrácen vzhůru nohama sletem tajuplných okolností a musí se naučit využívat svou chytrost bez nezbytného tréninku a nástrojů, shromáždit (staro)usedlíky, stejně jako udržet jeho ženu, Rachel (Amy Acker), dceru Emmu (Sophia Ewaniuk) a zbytek Haplinu v bezpečí.
Během propagace mid-season drama Happy Town od ABC na Television Critics Association Winter Press Tour nám jedna z hvězd tohoto seriálu, Amy Acker, řekla něco o tom, jaké to je být součástí záhady malého městečka a také nám prozradila malinko o její roli v Cabin in the Woods, netrpělivě očekávaném a velmi utajovaném 3-D hororovém filmu Josse Whedona a Drewa Goddarda.

Otázka: Když jsi začala na Dollhouse, měla jsi tušení, že tvoje postava bude nakonec tak zlá?

Amy: Ne. Když to všechno začalo, prosila jsem Josse, když jsem se dozvěděla, že to dělá on. Byli jsme venku a já na něj - "Přála bych si, abych mohla být v tvém seriálu." A pak, bylo to asi den před natáčením, mi řekl, "Ve skutečnosti, je tady tahle postava. Měla to být 55letá žena, ale myslím, že bys to asi měla dělat ty." A já na to, "Vážně? Ok, super! Budu tam." Nevěděla jsem, jestli budu jen v pilotu. Netušila jsem, že skončím jako "loutka" a že to všechno takhle vyvine. Slyšela jsem různé věci, ale nevěděla jsem nic jistě.

Otázka: Jak bys popsala svůj charakter v Happy Town?

Amy: Řekla bych, že je prostě velmi reálná. Je milující manželka a matka. Ona a její manžel mají tenhle vztah, což je vážně skvělé, protože jsou zároveň nejlepší přátelé. V TV vidíte tolik manželských hádek a nevěry. Jedna z věcí, která mě opravdu nadchla, byla prostě možnost, mít dobrou modelovou roli šťastného manželství. Jsou tady temné momenty, ale celkově se snaží být pořád laskavá a být oporou manželství, šerifovou manželkou a dobrou matkou. Ale je to skutečné, takže když se stane něco špatného, lidé se mění.

Otázka: Tíhneš už od přírody k temným charakterům?

Amy: Cítím, že s těmito nadpřirozenými a záhadnými charaktery se toho dá dělat mnohem víc. Do Angela jsem přišla jako dívka v jeskyni a odešla jako modrá bohyně. Něco takového nemůžete dělat v CSI a tak. Máte mnohem větší řadu emocí a prostě věci opravdu prožíváte. Je to, jako byste dělali 25 různých show každou epizodu. Těmhle lidem a Jossovi, jde jim dobře natočit vtipnou epizodu a hned na to strašidelnou. Nejste doopravdy svázaní jedním žánrem. Například tu byla ta epizoda Angela, kde byl plyšová loutka. To by skoro mohla být epizoda ze sitcomu. A Happy Town je naštěstí hodně podobné. Mám tohoto úžasného manžela a mám tohle manželství. Je tady tohle hezké drama a s mojí dcerou se děje něco divného a pak, v další epizodě, se začnou dít strašné a šílené věci.

Otázka: Co si myslíš, že na tobě je, že to nutí lidi chtít tě najmout na role tohoto typu?

Amy: Podle lidí vypadám nevinně, takže ze mě rádi nakonec dělají vražedkyní. Bylo to jako… "Já budu stoprocentně ten Magic Man." Ale potom… to je moc předvídatelné. Teď si lidé začínají myslet, že budu doopravdy vraždit lidi.

Otázka: Zdá se, že se ti stalo hodně věcí, nebo okolo tebe v televizi. Propadla jsi tomuto druhu seriálů, nebo je v tobě hvězda sitcomu, která umírá touhou dostat se ven?

Amy: Cítím, že tohle je možná první část, kde jsem nikoho nezabila, takže to mi přišlo jako opravdu velký krok. Ale bylo to jen osm epizod. Miluju tyhle seriály, protože cítím, že se jako charakter doopravdy vyvíjíš, jako když jsem dělala Angela a Alias. Začneš s tím, že hraješ jednu osobu a na konci série vyjdeš jako úplně jiná osobnost. Je tu mnohem víc prostoru k vývoji. Vážně tu hraješ tak, jako v žádné jiné show. Ale nebyla bych smutná, kdybych někdy dělala i na sitcomu.

Otázka: Má tvoje postava nějaké podezření, že je něco špatně?

Amy: To je to. Být tam je skvělý pocit, ale pak je tu neustále něco pod povrchem, kdy cítíte, že by se mohlo stát něco špatného kdykoli a komukoli. Já vyrostla v Dallasu, což není malá město, ale v mém společenství a na mojí střední škole každý věděl, co kdo dělá. Ještě teď chodí moji rodiče na fotbalové zápasy střední školy. A tohle má podobnou atmosféru. Všichni vědí všechno o všech. Je to prostě zajímavá směsice toho, být super-pohodlná a super-vyděšená. Spíte v posteli se svým manželem a nevíte, jestli není ten zabiják, ale stejně ho milujete. Každý ve městě cítí tohle "napětí" nevědomosti, komu by měli věřit a zatím jsou ke všem přátelští.

Otázka: Vyrůstala jsi v Texasu, byla jsi roztleskávačka?

Amy: Ne. Chvíli v posledním ročníku na střední. Jako roztleskávačka jsem propadla.

Otázka: Chtěla bys žít v malém městě, nebo máš raději velkoměsta?

Amy: Nevadilo by mi mít někde malý ranč a mít možnost se vytratit. Nemyslím si, že bych chtěla žít v Happy Town, po natočení těch osmi epizod.

Otázka: Musela jsi v tomhle seriálu dělat nějaké kaskadérské kousky nebo tak něco?

Amy: Dostala jsem nějaké super-cool věci, které jsem nikdy předtím nedělala. Hodně jsem bojovala a pracovala se zbraněmi v Alias a Angelovi, ale v tomhle jsem byla spíš na druhé straně, byla jsem spíš pronásledovaná. Strávila jsem nějaký čas pod vodou, což bylo děsivé, ale vážně mě to bavilo. Bylo to v bazénu, ale naučila jsem se potápět. Měla jsem den, abych se naučila dýchat pod vodou.

Otázka: Zase jsi pracovala s Jossem and Drewem Goddardem na The Cabin in the Woods, správně?

Amy: Jo. To byla další šťastná věc. Nikoho nenašli a bylo jen pár týdnů před natáčením, tak mě pozvali do The Cabin in the Woods. Drew je prostě tak úžasný, a Joss je jeden z mých nejlepších přátel. Jakákoliv příležitost pracovat s nimi je pro mě jako… "Budu dělat prodavačku. Je mi to jedno. Jenom mě nechte dělat s vámi kluci."

Otázka: Jak velkou roli pro tebe našli?

Amy: Je to menší role, ale byla jsem tam tři týdny. Všechny moje scény jsou s Richardem Jenkinsem a Bradleym Whitfordem, takže jsem se celou dobu jen smála.

Otázka: Odehrává se tam i příběh dospělých, zároveň s tím dětským příběhem v lesech?

Amy: Nevím, co bych o tomhle filmu měla říct. Možná. Je to hororový film.

Otázka: Je to strašidelné, nebo je to i vtipné?

Amy: To vám nepovím, protože se nechci dostat do potíží.

Otázka: Co sis myslela, když ses dozvěděla, že to bude převedeno do 3-D?

Amy: Byla jsem super-nadšená. Drew všem poslal email. Vzhledem k tomu, že mám pětileté a tříleté děti, každý film, který jsem za poslední rok viděla, byl v 3D, takže moje reakce byla, "Bylo by úžasné, kdyby udělali opravdový film v 3-D." Tohle je to, co teď všichni dělají.

Otázka: Jak často tě tvůj syn a dcera vidí, když teď pracuješ na tomto seriálu?

Amy: Jde to dobře. Dotočili jsme, než skončil říjen, a doopravdy jsme se přestěhovali do New Yorku. Můj manžel, James Carpinello, dělá muzikál "Rock of Ages" na Broadway. Letěli jsme hodinu. Když jsem dělala na Dollhouse, žili jsme ve Studio City a točili ve Foxu. Vlastně mi jízda z domova ve Studio City do práce zabrala víc času, než let domů do New Yorku z Toronta.

Otázka: Co tě teď dělá šťastnou, když jsi v seriálu "Happy Town"?

Amy: Moje rodina. Být se svými dětmi a manželem. A vidět ostatní lidi šťastné.

HAPPY TOWN je seriál, který bude vysílaný uprostřed sezóny na ABC

Díky za překlad Tery! Zdroj

2010 If:Vrozeným zabijákem nebo fiflenou?

26. června 2010 v 23:17 | Katka
456456
Herečka mluví o posledních dnech druhé řady Dollhouse, proč Claire zastřelila Bennett a zdali je svět obydlený lidmi, kteří pracovali pro Josse Whedona. Amy je nadšená mluvením o jejím novém ABC seriálu, Happy Town, ve kterém jde o zdánlivě normální město s jistými velmi temnými tajemstvími. Máme celé interview s Acker o Happy Town shodující se s premiérou série, ale mezitím, If dostalo odpovědi na několik otázek o posledních dnech Dollhouse a její práci na projektech Josse Whedona.

Mnoho lidí bylo naprosto šokováno momentem v "Getting Closer", kde tvá postav Claire Saunders střelila a zabila Bennett, kterou hrála Summer Glau. Víme jestli to Claire udělala, protože ve skutečnosti byla spáčem (pozn. jde o speciální tajný otisk, který lze aktivovat určitým slovem), nebo byla prostě jen extrémně naštvaná na Bennettin vztah s Topherem, kterého hrál Fran Kranz?

"Víte, dokonce jsem se na tohle taky ptala, protože jsem si myslela, že to má co dělat s jejím naštvaním na Tophera a oni řekli "ne, tohle nebyl ten případ" -byla jsem spáč. Nemělo to nic společného s tím mým naštváním na to co udělal ani odplatou, nebo něco z těchto věcí. Myslela jsem si, že se ho možná pokoušela zničit, protože se zamiloval a byl šťastný, ale oni řekli "Ne, ty jsi spáč."

Také jsi ukázala velmi odlišnou stránku své postavy a sebe jako umělkyně ve tvých scénkách s Alanem Tudykem, kde jeho postava Alpha měla Whiskey naprogramovanou jako svou milenku...

"To byla pravděpodobně jedna z nejděsivějších (hereckých scén)-protože jsem Timovi (scénárista/režisér) musela povědět "Co jestli mou osobností byla fiflena ve stylu 30. let ?" a oni přišli s rozenými zabijáky (smích). "Děkuji" Bylo to trochu děsivé."

Jakmile jsi se vrátila do Dollhouse k natáčení finálních epizod, už věděli že seriál byl zrušen. Jak to bylo poznat na prostředí, když jsi se vrátila?

"Trochu jsem měla obavy, protože jsem to cítila jako "Oh, vracím se zpět, a všichni budou tak naštvaní", ale to byl víceméně celý průběh (běžné televizní práce). Vždycky to bylo jako "Je to chození do práce? Tu smůlu jsme měli už na počátku..." Myslím si, že bylo prostě skvělé vidět všechny a každý cítil, že se s tím loučí, ale užili si to."

Řekla jsi, že jsi jezdila mezi New Yorkem a Torontem kvůli Happy Town?

"Můj manžel (James Carpinello) dělá muzikál na Broadway, Rock of Ages."

Není Tom Lenk, který byl v Buffy a Angelovi, také v Rock of Ages?

"Ano."

Připadá ti, že vesmír je velmi malý a obydlený jenom lidmi, kteří pracovali s Jossem Whedonem?

"(Smích) Takhle to vypadá, všude kam příjdeme (jsou tu Whedonovi spolupracovníci), což je skvělé, protože (Whedon) měl v seriálech tak mnoho skvělých herců a jsou tak přátelští, prostě tím propojením s Jossem, že když jsem pracovala s Alanem na Dollhouse (pozn. Alen hrál v Whedoně seriálu Firefly), připadali jsme si jako už vážně dobří kamarádi, jen protože jsme byli ve stejném prostředí, ve skutečnosti jsme spolu pravděpodobně (předtím) spolu mluvili pět minut, takže je to pěkné potkávat lidi z tohoto "vesmíru". Myslím si, že každý kdo pracoval s Jossem má velký obdiv pro jeho materiál a ty lidi (které zaměstnává)."

(Překládala jsem si to sama, proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) Zdroj

2010 Scifimania:Amy Acker o finále Dollhouse

16. ledna 2010 v 14:58 | Katka

Pozor spoilery!

Pořád sledujete seriál stanice Fox Dollhouse? Máme velké spoilery pro dvě poslední epizody týkající se Amy Acker alias Dr. Claire Saunders/Whiskey!

V poslední vysílané epizodě, zrušeného seriálu Josse Whedona, "Getting Closer!, bylo odhaleno, že Boyd Langton je hlavou nezákonné Rossum Corp., a že Dr. Saunders byla milostně zapletena s Langtonem po několik měsíců, od té doby, kdy zmizela. Je snad i ona zapojena do Rossum?

Amy Acker potvrdila, že si zahraje ještě v jedné epizodě.

"Je tu ještě jedna, ale je velmi odlišná od té přechozí", řekla Acker ve skupinovém interview začátkem tohoto týdne v Pasadeně, kde propagovala její nový seriál Happy Town od ABC.

Fanoušci spekulovali, že možná Saunders je další vůdkyní Rossum, ale Acker pověděla, že pravda je dokonce ještě víc překvapující. "Bude spojení, ale není to Claire. Dává to smysl? Prozrazuje toho příliš? Mám rozhodně něco s Rossum v další epizodě."

Když začala pracovat na první sérii Dollhouse, řekla, že jí vůbec nenapadlo, co bylo připraveno pro její postavu. Samozřejmě účikuje v pár epizodách druhé série, a tak byla překvapena stejně jako její diváci otočením a odbočením zápletky.

"Když to všechno začalo, přemlouvala jsem Josse už doby, kdy jsem slyšela, že to dělá", řekla Amy. "Mohlo by to dostat "zelenou" a já mu říkala něco ve smyslu "Přeju si abych mohla být v tvém seriálu. Zdá se to, jako by byl den před tím, než začali natáčet a on mi řekl "Ve skutečnosti, tu je ještě tahle role. Byla připravena pro 55-letou ženou, a já si myslím, že možná ty bys jí mohla hrát.". Chovala jsem vážně nějak tahle. "Vážně? Ok, skvělý, budu tam". Takže jsem nevěděla, jestli to bude jen pro pilotní díl a nebo něco podobného. Vůbec jsem neměla představu o tom, že skončím jako panenka, a o všech těch věcech co se se nakonec staly. Než, samozdřejmě, jsem se doslechla o jiných věcech. Byly tu řeči. Jako třeba jednou, kdy se říkával něco jako "Možná ty jsi skutečná Caroline" a já na to "Oh, to by mohlo být úžasné". "Ale to se nakonec nestalo. "

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla někde zkopírovné!) Omluvám se za případné chyby! Zdroj

2009 Broadway:James Carpinello o své ženě

28. srpna 2009 v 20:32 | Katka
Poněkolikáte si teď zmínil tvou ženu (herečka Amy Acker). Jak jste se potkali?

Díky společným přátelům, kteří společně obsluhovali stoly a mysleli si, že bychom se mohli dát dohromady. Zašel jsem na párty v jejím domě se skupinou přátel a zbytek už je historie.

Co tě na ní zaujalo?

No, tady je obrázek (vyndavá snímek s jeho úžasnou ženou), tak tohle byl první dojem. Ale také jsem před ní byl v jednom dost bláznivém vztahu. A můj nejlepší přítel mi říkal "Nemůžeš se oženit ty blázínku!" Ale něco na ní bylo, přišla z Dallasu a je tak roztomilá, na úrovni, upřímná a soustředěná, to bylo vše v co jsem doufal, že by mohla mít dívka pro mě. Víš, že se jakmile se ti v hlavě objeví nějaký nápad, máš naději, že se to bude líbit, když jsi zamilovaný, ale nikdy se ti nezdá zcela možné najít tu pravou. No, já ji potkal. A pak jsem to málem zvoral.

Jak?

Oh, jak už víš, hned jak jsem ji potkal, někdo s kým jsem byl předtím, na mě ze zoufalosti zakřišel a skoro to zkazil. Ale naštěstí se Amy na mě přilepila a jsem za to vděčný každý den. Jsme svoji už šet let.

Jak jsi ji požádal o ruku?

Měla mě přijet navštívit do Austrálie zatímco jsem natáčel The Great Raid. Otec mého kamaráda ten prsten vlastně vyrobil a ten uvízl na celnici! Producenti Miramaxu, kteří ten film vytvořili, ve skutečnosti pověřili někoho kdo letěl do Austrálie aby získal prsten, zatímco já jsem uvízl na natáčení v Gold Coast a oni mi ho pak dovezli noc předtím než měla odletět domů. Šli jsme na večeři a pak jsem se jí na pláži zeptal. A ona nezačela plakat, když jsem se jí zeptal. Vždycky jsem si myslel, že bude plakat, je to divné? Myslím, že já byl ten kdo brečel.

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla někde zkopírovné!) Díky za pomoc Tery! Zdroj

2009 Total Sci-fi:Co se děje, doktorko?

11. února 2009 v 10:41 | Katka
Lidé kteří stvořili Angela milovali Amy Acker. Joss Whedon ji vybral pro roli Fred Burkle a řekl: ,,Ukradla nám naše srdce a teď se bojíme, že nám je nebude chtít vrátit." Fred Burkle byla stálou postavou po tři roky, předtím než ji obsadil producent z Angela Tom Minear do krátkodobě vysílaného seriálu Drive, ve kterém se objevila jako žena Nathana Filiona.(pozn. Zahrál si v Jossově seriálu Firefly a kněze Caleba v 7.sérii Buffy) V roce 2006 se objevila jako členka teroristické organizace v několika dílech páté serie seriálu Alias. Teď se stala členkou Whedonova nového seriálu Dollhouse, v němž hraje doktorku Claire Saunders, která má na starost ,,panenky,,.

Opět spolupracuješ s Jossem Whedonem.....

Ano, jsem z toho vážně nadšená. Svázala jsem ho, aby mě do seriálu přijal !

V Dollhousu jsou ,,panenkám,, vtisknuty různé osobnosti ale tvůj charakter má trvalou totožnost.....

Pokud vím! Jsem doktorka.

Nemá to být psychložka s problémovou minulostí?

Většinou jsem spíš praktická lékařka. Vlastně se ,,panenkám,, snažím pomáhát s jejich zraněními a se vším okolo sebe se vyrovnávám.

Studovala jsi si něco o tom jak máš hrát doktorku když ses připravovala pro tuto roli?

Nyní hraju v jednom filmu zdravotní setřičku (21 and a Wakeup ) takže jsem už svým způsobem byla ponořena do lékařského prostředí. Doposud jsem ale v Dollhouse nedělalala pořádnou doktořinu. Přikládala jsem obvaz a to zvládnu! Ale nevidím scénář dopředu tak netuším co se stane později.

Jak natáčení filmu ovlivňuje tvoje vystupování v Dollhouse?

No vlastně se to navzájem trochu překrývá, ale myslím že se to dá řešit. Film je važně přizpůsobivý.

Už tě tvůj charakter něčím překvapil?

Právě teď, čekám až poznám jaká ve skutečnosti je. Cítím, že bude překvapená. Je to Joss Whedon, takže nikdo není takový jak vypadá.

Časem určitě dojde ke změně, co myslíš, že bude výchozím bodem?

Mám po celé tváři jizvy, takže jsem vážně napjatá kdy zjistím svou minulost a to kdo doopravdy jsem.

Myslíš si, že Dollhouse je předpokladem pro jakousi metaforu být hercem?

Mluvila jsem s Jossem o předpokladech opravdu hodně ale on to tak nikdy nemyslel, ikdyž je to dobrý nápad. Musím o tom ještě uvažovat, ale jsem si jistá, že tu určitě metofora je obzvláště s psychologiií Buffy a Angela.

Během poslední sérii Angela tvoje postava zemřela a jejího těla se zmocnila modrovlasá bohyně Illyria. Trvá teď tvůj make up déle než předtím?

No, máme pár nedořešených věcí, takže to budu muset přepracovat a udělat dvakrát, takže to bude na delší dobu. Ale myslím, že to nakonec bude asi o 30 minut kratší, pár hodin.


Viděla jsi comicy Angel s obrázky sebe jako Illyriy?

Jeden jsem viděl nedávno. Sestra mého manžela je comicový sběratel a tak mi ukazovala všechny nejnovější čísla.

Cítíš při natáčení s Jossem pocit jako, když se všechno do starých kolejí?

Při natáčení pilotního dílu, jsem byla nadšená, že pracuji opět s ním.A navíc je tu mnoho členů ze štábu Angela (producent Kelly Manners, šéf fotografování Ross Berryman a koordinátor kaskadérů Mike Massa) takže se citím nějak jako,, Kde je Alexis Denisof?"

Co myslíš o celkovém předpokladu pro Dollhouse?

Myslím, že bude vážně úžasný. Můžeš s těmihle lidmi dělat cokoliv chceš-mohou být kýmkoliv a navíc máme tyhle perfektný herce, kteří hrají rozdílné charaktery. Jsme rozechvělá z toho kam až to dotáhnou.

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla zkopírovné na nějakém jiném blogu) Zdroj

2004 Dreamwatch:Amy Acker o zrušení Angela

21. května 2008 v 20:52 | Katka
Jak jste se cítila, když jste zjistila, že pátá série Angela bude tou poslední?

Myslím si, že každý byl prostě překvapen, že se to stalo. Já jsem vlastně viděla Josse(Whedona) ten den, co to zjistil. Byli jsme na obědě a on mi řekl, "Dneska se chystám jít na večeři s [Prezident WB] Jordanem Levinem," a já řekla, "Oh, no tak mi zavolej jestli bude show zrušená nebo něco. " A on na to, "To se nemůže stát! Děláme to nejlepší, co jsme kdy udělali. " A potom mi pozdějivolal, aby mi řekl, že nás zrušili! Byli jsme z toho totálně vysmátí, zvláště proto, že mi právě řekl celý svůj plán pro příští rok. Měl všechny tyhle cool nápady pro příští sérii.

Máte teď něco připraveno po skončení Angela?


Ještě ne. Pokouším se dostat zpátky do poohlížení se po dalších rolí po třech letech nehledání. Teď je to trochu zvláštní, takže se jenom chystám sledovat, co se bude dít.

Co budete na pracování na Angelovi postrádat nejvíc?


Ty lidi. Jednou z těch smutných částí na tom, že tenhle seriál nemůže pokračovat je ta, že tihle lidé jsou teď jako moje rodina. Chci říct, vidím je častěji než kohokoliv a každý viděl ty ostatní v tom nejhorším, ale i v tom nejlepším světle. Takže bude zvláštní a smutné, nemít tyhle lidi celou dobu kolem sebe.

(Článek pochází z Dreamwatch #116 a
za překlad moc děkuji své kamarádce Terce)
 
 

Reklama