Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Eliza-Hlášky/Rozhovory/Články

2018 Eliza byla při natáčení Pravdivých lží sexuálně obtěžována!

20. září 2018 v 21:11 | Katka

13. ledna 2018 napsala Eliza Dushku na Facebook -

Když mi bylo 12 let, zatímco jsem natáčela True Lies, byla jsem sexuálně obtěžována Joelem Kramerem, jedním z hollywoodských hlavních kaskadérských koordinátorů.

Od té doby jsem bojovala s tím, jak a kdy to sdělit, a jestli vůbec. V té době jsem to, co se mi stalo, řekla svým rodičům, dvěma dospělým přátelům a jednomu z mých starších bratrů. Nikdo z nich tehdy nevypadal připravený konfrontovat toto tabuizované téma, stejně jako já.

Citáty Elizy Dushku

26. března 2014 v 22:22 | Katka

,,Uspěj a nebo se vrať domů. Protože je to pravda. Co můžeš ztratit?"

,,Chtěla jsem být profesorkou politologie a jít do školy v Bostonu. Nikdy jsem nechtěla být velkou, známou filmovou a televizní hvězdou. Nějak si mě to našlo."

2011 Eliza: 25. Věcí, které o mně nevíte

15. prosince 2012 v 20:58 | Katka
Eliza Dushku, 31, (propůjčuje svůj hlas Meagan McQueen v EA sportovní hře Fight Night Champion) sdělila Usmagazine.com 25 věcí, které o ní nevíte.
1. Obvykle jsem v kuchyni katastrofická...
2. ...ale dělám světově proslulé albánské sušenky
3. ...protože jsem albánský národní poklad - společně s rodinou Belushi (herci) a Matkou Terezou (katolická misionářka)!
4. Produkování filmů a TV seriálů mi dalo nový druh zadostiučinění.
5. Jsem fanatickou fanynkou arcibiskupa Desmonda Tutu (jihoafrický anglikánský arcibiskup, oponent apartheidu).

2009 Saturday Night:Sci-fi mě pohltilo

24. ledna 2012 v 16:21 | Katka
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny

Rozhovor pro magazín Saturday Night jsem překládala z anglického originálu - **. Rozhovor byl pro překlad (hlavně pro mou slabou znalost angličtiny) dost složitý, a tak jsem vybrala pouze několik otázek.

* Jak jsi se dostala k Dollhouse? Četl jsem, že jste na tu myšlenku přišli s Jossem Whedonem při obědě. Je to pravda?

- To je. Joss a já jsme byli kamarádi, když jsem začínala v Buffy, bylo mi 17. Brzy se stal mým velkým bratrem, rádcem a spojencem, zůstali jsme přáteli. Když jsem přemýšlela nad novými projekty, tak FOX projevil zájem o novou show, na které bych s Jossem spolupracovala. Zavolala jsem mu a sešli jsme se u oběda. Tak po čtyřech hodinách jsme přišli s tím nápadem.

2009 5 důvodů, proč milovat Elizu Dushku

31. prosince 2011 v 16:17 | Katka
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

TvGuide.com sepsalo těchto 5 důvodů, proč bychom měli milovat herečku Elizu Dushku:
Divný text... ani nevím, proč jsem ho překládala, byl to děs :D

1. I přesto, že známe Elizu z její tvrdší stránky a to z Buffy, Bring It On a nově i z Dollhouse, má svou měkčí stránku. "Jsem velká milovnice perličkových lázní," přiznává Eliza. "Miluji bílá bavlněná pyžama. Prošla jsem si obdobím, kdy jsem usínala v černém krajkovém prádle, ale sladší a víc sexy je užít si perličkovou koupel a obléct si zdobené pyžamo."

2008 Eliza mluví o své postavě Echo

23. prosince 2011 v 17:48 | Katka
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

Eliza Dushku, hvězda seriálu Dollhouse, se na udílení cen nejlepším videohrám (14. prosince 2008) rozpovídala o své roli v seriálu a poodhalila tím dosud nezveřejněná fakta. Mluvila o několika epizodách, včetně té, kde zpívá.

"Musela jsem v některé epizodě zpívat, ano," říká Dushku. "Měla jsem zadanou skladbu, takže uvidíme, jak to dopadne /směje se/. Nevím, jestli je dobrý nápad, dělat v seriálu muzikál."
Eliza ale podotkla, že by se ráda objevila v "muzikálním seriálu" Josse Whedona - Dr. Horrible.

2009 Eliza o Dollhouse, Jossovi, mamince a cestování

29. listopadu 2011 v 20:39 | Katka
Tento týden (říjen 2009) se Eliza Dushku zastavila v mém městě na 36 hodin. Jednu z nich jsem s touto herečkou ztrávil v restauraci, kde se jsme mluvili o jejím seriálu od Foxu, Dollhouse, a pokládal jsem se jí na vaše otázky.
Jak jste mohli slyšet, Dollhouse měl v poslední době problémy se sledovaností. Tento týden se Syfy chlubilo, že víc lidí sledovalo premiéru Stargate Universe, než seriál od Josse Whedona. Kampaně "Save Dollhouse", naléhající na fanoušky, aby se dívali v televizi, jsou v plném proudu. Dnes můžete vidět novou epizodu v 9 ET a na předešlé epizody se podívat online.

2009 Boston Common:Jsem feministka

7. listopadu 2011 v 20:17 | Katka
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

Interview pro magazín Boston Common Jenny přeložila z anglického originálu - zde,
Text byl na mě docela dlouhý a složitý, proto jsem ho nepřekládala celý a už vůbec ne úplně doslovně :D

Eliza Dushku, hvězda a výkonná producentka seriálu Dollhouse, je typickou bostončankou. 28-letá rodačka z Watertownu je žhavou fanynkou Red Fox. Pokud je zrovna ve městě, mohli byste na ni narazit v její oblíbené hospodě s přáteli nebo na některém z historických míst Bostonu.

Boston Common si Elizu odchytil koncem roku 2008 a popovídal si s ní o práci v nové show, její staré roli a o porážce Jennifer Lopezové.

2009 Maxim:Vidím v sobě dospívající divošku s rozbitým nosem

6. listopadu 2011 v 15:26 | Katka
Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny!

Text Jenny přeložila z anglického originálu (zde). Nejedná se o doslovný překlad.

Obsazení Elizy Dushku do role zlé holky je pěkně snadné. Jako Faith se objevila v seriálu Buffy, přemožitelka upírů i v její odnoži Angel. Hrála dobrou přemožitelku se zlým osudem, která se obrátila v darebačku s fetišem pro pásky s hroty, kožené kalhoty a tetování - pravý opak hlavní představitelky Sarah Michelle Gellar jako Buffy. Svou první velkou roli dostala v roce 2000 po boku Kristen Dunst ve filmu Bring It On. Po jejích téměř 20 filmech, jako například Pravdivé lži, Hodina pravdy, Jay a Tichý Bob vrací úder, přišel seriál Tru Calling, kde hrála pracovnici márnice s nadpřirozenými schopnostmi.
Vyrůstala v Bostnu jako jediná dívka mezi třemi bratry, není tedy divu, že pobrala i "tvrdé" způsoby chování.
Jistou představu o Elize můžete mít i z její nové show, Dollhouse, která vznikla pod vedením autora Buffy i Angela - Josse Whedona. Myšlenka natočit Dollhouse přišla někdy koncem roku 2007. Eliza hraje Echo, která je buď prázdnou postavou nebo aktivní super tajnou dívkou snů.

2010 BettyConfidential:Staň se slavnou nebo se vrať domů

15. listopadu 2010 v 20:33 | Katka
5
Hvězda Dollhouse řekla BettyConfidential vše o nové sérii jejího seriálu a její překvapivé svatbě! Nejhorší noční můrou každé herečky je být zaškatulkována, ale Eliza Dushku nemá žádné problémy s její silnou a odhodlanou Hollywoodskou image. Od její zlomové role Missy, mrchy rozleskávačky v Bring It On k v kůži oděné přemožitelce Faith v Buffy the Vampire Slayer a Angelovi až k její současné přeakční roli Echo v Dollhouse od Foxu, Eliza nikdy nehrála průměrnou dívku od vedle.
"Vždycky jsem klukova holka, která je upřímná a nebojí se stat za svým, " říká 28-letá rozená Bostonňanka. "Jak bych nemohla mít ráda takovouhle nálepku? Myslím, že jsem taková i mimo plátno. Nejsem žádná padavka a jsem na to hrdá."
Eliza je teď stejně hrdá na její seriál Dollhouse, který se tento pátek vrací s druhou sérií na Fox. Kromě toho, že je jednou z producentek seriálu, také hraje Echo, geneticky pozměněnou ženu, jejíž vzpomínky byli vymazány a jíž byly do mozku implantovány nové schopnosti a nadání, takže se může stát kýmkoliv kým platící chce aby byla.
"Tenhle seriál nikdy nezestárne!"  Říká Eliza o spolupráci s Jossem Whedonem, dobrým přítelem a tvůrcem "Buffy" a "Angela". "Kdykoliv když dostanu scénář, jsem tak nadšená z toho co budu dělat a z toho kým se stanu. Tahle série je úžasná, protože Echo si je více vědoma a je 3D. Je tu také tak mnoho vtipných příběhů. Nemohu moc prozrazovat, ale ve třetí epizodě se budu vdávat! 

2009 Bonusweb:Recenze WET

25. července 2010 v 23:55 | Katka
1
Celý článek po klinutí na obrázek!

2009 AfterEllen:Chystáme se pobouřit lidi

21. září 2009 v 10:24 | Katka
Eliza Dushku něco skrývá... několik tetování.

"Všechna jsou vlastně na místech, která jsou odkryta jen když jsem v plavkách, (takže) jsou někdy vidět." Ve skutečnosti, v březnovém čísle Maximu, kde je na obálce, herečka sdělila: "Miluju, když zahléhnu svá tetování, když se svlékám a dávám si sprchu. Kat Von D mi na žebrech udělala krásné symbolické pírko."

Je tedy překvapivé, že se poslední dva roky umístila v AfterEllen´s Hot 100 list?

2008 Elizyny zážitky v Peru

23. srpna 2009 v 10:04 | Katka
Ty mapy za mnou označují vůbec první chráněné oblasti pro sklízení brazilských ořechů v Amazonském pralesu. A tohle je můj bratr Aaron, který mě pozval do Madre de Dios do Peru, abych se k němu připojila na jedné z jeho výprav kvůli životnímu prostředí. Aaron mapuje zem spolu s fotografováním povrchu pod mraky z Cessny (pozn. typ letadla) a pomoci satelitního mapování. Tento projekt je zaměřený na pomoc chránit největší světový deštný prales, speciálně oblast , která je v současné době ohrožená obrovskou hlavní silnicí, která má být vydlážděná skrz les k Pacifickému oceánu. Ok, silnice jsou dobré , ale se silnicemi přichází víc odlesňování, víc rozřezávání, vypalování plantáží, destruktivní druhé silnice a narušení místního stylu života skrz imigraci, těžbu, fařmařtsví a označování. Realisté mezi vámi nebudou překvapení, že některé silnice jsou k ničemu, ale tady jde o ty "výnosné záměry" a je jedno, že to má dopad na místní život (lidé, rostliny, žvířata).

2009 Splash Page:Nevinnost jsem ztratila kvůli Jossovi

30. července 2009 v 21:03 | Katka
Fanoušci z celého světa se vzbouřili proti připravovanému "Buffy" filmu bez Josse Whedona. Ex-přemožitelka upírů, herečka Eliza Dushku řekla, že na otázku ohledně restartování "Buffy" již v několika nedávných rozhovorech odpovídala.

"Chodím na Jossovy večírky. Prostě to nechám, jak to je," řekla Dushku MTV News.

2009 BostonHerald:Vetřelec v kuchyni?

17. července 2009 v 23:19 | Katka
Eliza Dushku prozradila, že se ve své kuchyni cítí jako vetřelec. ,,V některých ohledech nejsem dobrá žena. Vážně nevím, jak se starat o domácnost. Ale jsem dobrá v hledání a nalézání správné cesty, umím udělat lemonádu z citronů a snazím se vždy dívat na světlou stránku věci a objevit sladké v zdánlivě kyselém. Jsem optimistka. Jsem realista, což někdy zaviní mou prohru. Jsem super pragmatická a také jsem realistka a k tomu ještě tvrdohlavá. Ale vážně se snažím trochu pozměnit svou perspektivu a vnímání a vidět věci v lepší světle."

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla někde zkopírovné!) Díky za pomoc Tery! Zdroj
 
 

Reklama