Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

James-Citáty/Rozhovory

Citáty Jamese Marsterse

20. dubna 2014 v 11:54 | Katka

,,Mou osobní filosofií asi je nenaříkat, nenechat si příležitosti uniknout, být ochotný tvrdě pracovat a pamatovat si, že nevíš tolik, kolik si myslíš že víš, nikdy."

,,Jsem docela spokojený s tím, že jsem geek. Geekem jsem byl od střední školy. V Evropě nazývají geeky "chytrými lidmi" a upřímně, já si myslím, že žijeme v kultuře, která si inteligence dostatečně necení, takže jsem dost hrdý na to, že můžu říct že jsem geek."

2012 James: Každý týden jsem hledal svou umírající scénu!

4. května 2013 v 23:02 | Katka

Byl upírem, robotem, teroristou a bisexuálním cestovatel časem. James Marsters strávil posledních 15 let vyhráváním srdcí a myslí fanoušků sci-fi a fantasy, a tento kalifornský herec je na své cestě zpět na expo Supanova (expo, kde jsou panely s herci, promítání, podepisování; pro fanoušky sci-fi, fantasy, anime...), aby si vychutnal jejich hluboký obdiv.

Hvězda Buffy, Smallville a Torchwoodu přemýšlí o své dlouhé herecké kariéře a mluví o dildech, fan fiction a stárnutí s Rohanem Williamsem.

2013 S Jamesem nejen o spolupráci s Jossem Whedonem

28. dubna 2013 v 20:43 | Katka

Kdo je ten nejskvělejší, nejkrásnější, nejvtipnější a nejvíce milovaný TV upír všech dob, od kterého byste si nechali zabořit zuby do krční žíly? Někteří si možná myslí, že je to jeden z těch krasavců z "True Blood" nebo "The Vampire Diaries", ale tady my z The Weekly Whedon víme, že Nejvíc sexy nemrtvým upírem je Spike (Promiň Angela, všichni jsme se shodli na Spikovi.)
James Marsters, muž zodpovědný za Spikovo naparování, byl, co se týče Whedonverse, nějakou dobu poměrně nečinný. Ale to by se jistě mohlo změnit. "Před lety jsem Jossovi řekl, že ať už pro mě má jednu nebo 50 vět nebo hlavní roli, ať už budu kdekoliv na Zemi, přijdu za ním", říká Marsters.
Takže co třeba role v S.H.I.E.L.D? "Ano, ano, ano - cokoliv chce."

2010 James Marsters přirovnává natáčení Buffy k válce

10. března 2011 v 23:56 | Katka

4545


Pojďmě si to vyjasnit od úplného začátku. Když byl tázán, jaký byl jeho oblíbený projekt, James Marsters odpovídá "Buffy" absolutně bez zaváhání. Věří, že zásluhu na tom, že to byl takový zážitek mají autoři Buffy. Už jsme ho slyšeli velebit autory, když byl ve Philadelphii, ale tady, na Comic-Conu v New Yorku, Marsters rozvádí tuto svou víru. Autoři byli upřímní - brutálně upřímní - a použili všechny své chyby, selhání, a rozpaky. Je to ta samá věc, která jeho samotného dělá tak výrazným hercem: ochotně připouští, že jeho vlastní podivnost podněcuje jeho hraní.

2010 Zap2it:Sedm let, ber nebo nech být!

9. listopadu 2010 v 22:00 | Katka
James Marsters, který hrál blond upíra Spika v Jossově (Whedon) "Buffy the Vampire Slayer" a jejím spinoffu "Angel," schvaluje nový druh upírů, kteří ovládli pop kulturu, a obzvláště ty z "Twilight" novel od Stephenie Meyer.
"Mám je rád, člověče. Kvůli nim moje neteř čte," řekl Marsters na akci propagující jeho dočasnou roli v seriálu "Caprica." "Moc nečetla, ale pak objevila 'Twilight' a naprosto se do toho zažrala a četla to tak 5x nebo 10x. Teď ji zajímají i ostatní upíří romance. Teď čte tak knihu denně. Takže do toho, Stephenie Meyer."
I přesto, že uznává, že upíři od Meyer navazují na úspěšné zobrazení, které použila Anne Rice, kdy jsou menšími monstry a více "starověkými stvořeními se srdci," říká že je to opak toho, jak tyto mystické bytosti pojal tvůrce "Buffy", Whedon.

2010 Sci-fi:Spike by Edwarda sežral!

8. března 2010 v 22:15 | Katka
1
James Marsters bude navždy vzpomínán jako odbarvený upír William the Bloody (neboli Spike) z Buffy the Vampire Slayer a Angel. Jeho londýnské posměšky z něj udělali jednu z nejtrvalejších postav z celé Buffyverse. Po jeho úspěšné, jedno-sériové roli ve Smallville se James drží svých kořenů ve sci-fi a dál ho můžeme vidět ve spin-offu seriálu BSG (Battle Star Galactica) - Caprica. Potkal jsem se s Jamesem na nedávném SFX Weekender, kde byl váženým hostem, a mluvil jsem s ním o Twilight, Macbethovi, Caprice a samozřejmě o Spikovi.

Připadáti, že se ti dostalo nějakého speciálního přivítání od fanoušků ve Velké Británii tvému londýnskému upírovi?

Ne... takové přivítání dostávám všude, je to zvláštní. V Americe každý ví, že je (Spike) Angličan a v Anglii každý ví, že je Angličan, ale v Německu si myslí, že je Němec, protože byla tahle postava znovu namluvena německým hercem a oni nemají tušení, že je odjinud. Ale reakce je v podstatě stejná. Rád bych o sobě smýšlel, jako o oblíbeném synovi, v mých egoistických chvílích se tyhle myšlenky občas objeví, ale myslím, že je to lež, já jsem z Kalifornie.

Zjevně jsou teď upíři v módě. Co si myslíš o Twilight sérii?

Nechci Twilight shazovat, protože vychovávám neteř a vždycky jsem se ji snažil dostat ke čtení, ale ona nečetla. Je velmi inteligentní, ale má opravdu pevnou vůli. Ale objevila Twilight a začala číst a hltat každé slovo a potom začala psát svoje vlastní příběhy. Všechny jsou o upírech. Takže k Twilight chovám hlubokou lásku. Nicméně nechápu příběhy, které musí ředit upíří charakter. Nechápu, proč byste měli psát postavu upíra, který nechce zabíjet lidi. Nechápu upíra, který může odolat slunečnímu světlu. Jsou tady jisté věci, které definují charakter. Jsou tady jisté věci, které fungují, a když hodně z nich vynecháte, přestane to být touhle ikonou, a já cítím, že Twilight je nebezpečně blízko ke zničení ikony "upíra".

Kdo by vyhrál v boji - Spike nebo Edward Cullen?

Nechci být egoistický, ale Spike je bojovník. On sám sebe definuje jako bojovníka. On je charakter, který vyhledává přemožitelky, někoho, kdo by ho byl schopný zabít, a chodí a bojuje s nimi. Je to cvok. Edward je chytřejší. On je učenec. Edward je udržovatel míru a bojuje, jen když musí. To znamená, že kdyby tohle doopravdy zmixovali, Spike by ho sežral zaživa. Ale to by ho víc mužem neudělalo.
Moc děkuji Tery za překlad! Zdroj

2009 Rozhovor SFI FI Wire:Zbývá už jen rok

12. dubna 2009 v 16:59 | Katka
1
James Marsters, který si zahrál Spika v TV seriálu Buffy the Vampire Slayer a Angel, řekl SFI FI Wire, že spinoff o jeho postavě stále ještě může vzniknout, ale protože stárne, musel by si být jistý, že díky světlu a make-upu pořád vypadal jako věčně mladý upír.

,,No, jo, když skončil Angel, přišel za mnou Joss a řekl":,,Chceš pokračovat v roli Spika?" řekl Marsters na exluzivním interview v pondělí v Beverly Hills, kde propagoval film Dragon Ball:Evolution. ,, A já řekl: Sakra, no jasně! Ve skutečnosti, cokoliv, co chceš dělat, ať už je to Spike a nebo ne, kdekoliv na světě jsem, říkají mi tak a já vždy přiběhnu. Ale máš sedm let Jossi, protože já nechci hrát stárnoucího Spika. Zachovejme mu stejný věk a já si myslím, že můžu po sedm let udržet stejný vzhled, předtím než se to všechno změní. Možná tu je pár let navíc, ale v tomhle případě, bych to vážně chtěl udělat s kamerovou zkouškou. Můžeme nasvítit mou tvář takovýmhle způsobem, že to pořád bude takové, jak jsou na to diváci zvyklí? Jestli je tu tahle možnost, tak potom si myslím, že by byla skvělá věc, to udělat."

Angel skončil v roce 2004 a čas stále ubíhá.,, No, dostává jeden rok", říká Marsters.,, No tak Jossi. Napsal jsem to pro něj. Dal jsem mu příběh."

James plánuje pro Spika finální výstup a chce mu dát to, co chce:,,Rád bych viděl Spika jak aktivně dosahuje něčeho pro sebe a nebude to morče ani projížďka, ale chci, aby se rozhodl, že něco potřebuje a šel si pro to.", říká James.,,To by mohlo být pěkné"

Bohužel, jako je to s Buffy vždycky, Spikův seriál by mohl jít ztuha prodat networks.,, Řekl bych, že Buffy vždycky plavala proti proudu. Vždy se drala k vrcholu. ,, A teď tu není žádný rozdíl. Opravdu by ses přes to mohl dostat a prodat to, pouze pokud by Sarah byla v čele. Ale když žádáte mocné, aby investovali své peníze do druhořadého charakteru, narazíte jen na odpor. Myslím, že kdyby se Sarah chtěla vrátit, připojil bych se k ní.

(Překládala jsem si to sama,proto bych to nerada viděla někde zkopírovné!) Zdroj
 
 

Reklama