Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Povídky

Krátká fanouškovská povídka o setkání přemožitelky a lovce

23. dubna 2017 v 20:27 | Katka

Tihle dva mě prostě asi nikdy neomrzí a doufám, že nejsem jediná : D.

Deník Faith - 64. zápis

2. července 2014 v 18:43 | Katka
9. května

Podrobnějš studuju jujitsu* - Kanno sensei** vážně, takříkajíc, zvýšil sázky, mezi chvaty, co mě učí, přidal i ozbrojenej boj. Neni žádným překvapením, že je moje oblíbená zbraň tanto***, což je něco jako nůž nebo malej meč. V dojo**** je jeden speciální tanto se slonovinovou rukojetí a s ladícím slonovinovým pouzdrem - zamlouvá se mi. Sensei řekl, že mi ho možná dá, jestli se zlepšim v ostatních technikách. Říká, že mám problém s prozkoumáváním spirituálních a filosofických aspektů týhle disciplíny, což se přenáší do dalších oblastí (obzvlášť teď, když jsme začali cvičit aikido). Hej, řekla jsem mu, jenom mi dejte šanci. Jsem ochotná zapracovat na čemkoliv - obzvlášť jestli tak dostanu ten nůž. (Co, na systému odměn neni nic špatnýho, ne?)

Deník Faith - 63. zápis

22. ledna 2014 v 16:13 | Katka
8. května

Snažila jsem se nemyslet na svojí matku. Nefunguje to. Pořád si představuju její tělo, když ji našli. Chci zapomenout ji a všechno co se stalo, než jsem sem přišla.

Deník Faith - 62. zápis

17. ledna 2014 v 21:54 | Katka
5. května

Viděla jsem K, což je příjemnej oddech od toho divnýho a tajnýho života PP (Potenciální Přemožitelky). On neví, co jsem zač, jenom si myslí, že mě Prof učí doma. Tajná identita a tak. Wonder Woman na mě nemá. Zajímalo by mě, co by řekl, kdyby věděl, že jsem holka z potenciálem pro superschopnosti. Možná by to pochopil, když má svojí vlastní divnou záležitost, jako když viděl Alex v Belmont, když měl být na práškách... ale bojim se ho na to zeptat. Bojim se, že by ho to odradilo.

Deník Faith - 61. zápis

16. prosince 2013 v 1:28 | Katka
3. května

Zpátky ve světě nočních můr, dole ve vězení.

Věci se zhoršily.

Deník Faith - 60. zápis

5. prosince 2013 v 11:58 | Katka
1. května

Králíčku, králíčku.

Deník Faith - 59. zápis

30. listopadu 2013 v 23:15 | Katka
30. dubna

Je ráno a já píšu tohle, sedim vzadu v přednáškový místnosti Harvardu, kde má Prof přednášku, která je skoro u konce. Mluví o sexuálních narážkách v "Červený Karkulce," a všechno, na co můžu myslet, je K.

Prof mě vzala zpátky po mý noci venku bez otázek. Na upjatou Britku je celkem v pohodě. Včera jsem začala trénovat se zbraněma. Ukázalo se, že jsem dobrá s válečnou sekerou. Kdo by to tušil?

Deník Faith - 58. zápis

21. listopadu 2013 v 17:05 | Katka
28. dubna

Sen. Ne v podzemí, ale zpátky v Southie.

Deník Faith - 57. zápis

16. listopadu 2013 v 20:12 | Katka
27. dubna

Dneska ráno jsem se vrátila. Ale ještě předtim jsem potkala starýho přítele. Dva, vlastně.

Deník Faith - 56. zápis

25. září 2013 v 23:05 | Katka
26. dubna

Včerejšek byl náročnej. Seděla jsem u sebe v pokoji a předstírala, že se učim, ale ve skutečnosti jsem jenom zírala na strop a cítila se špatně a potom naštvaně a pak zmateně ohledně svojí matky (v podstatě stejně, jako jsem se, co se jí týče, cítila vždycky), když Prof zaťukala na dveře a vešla. "Co je?" zeptala jsem se jí, a viděla jsem, že má v ruce otevřenej dopis.

Deník Faith - 55. zápis

23. září 2013 v 20:23 | Katka
25. dubna

Dneska je mámin pohřeb. Rozhodla jsem se tam nejít.

Deník Faith - 54. zápis

20. září 2013 v 20:11 | Katka
24. dubna

Jsem v tom podzemním místě, ruce a nohy mám pořád svázaný řetězama, a pár maenads mě táhne od jejich boha nebo co je ten chlap na trůně zač, a ony jsou všude kolem mě, píchají do mě svýma kopíma. Nutí mě jít dolu dlouhým tunelem, moje chodidla rozmazávají krev po podlaze jeskyně, zatimco nějakej hlas celou dobu křičí to samý pořád dokola, hlas v jiným jazyce (řečtina?) a tak podobnej zvuku umírajícího zvířete, že je těžko uvěřitelný, že ho vydávám já. Ale stejně, vim, že jsem to já, a stejně tak vim, co to znamená.

Deník Faith - 53. zápis

26. srpna 2013 v 1:02 | Katka
23. dubna

Dneska mám pár novinek.

Prof byla na žebříku v knihovně, kde z horních polic vyndavala knihy o kletbách pro naši lekci (v učení jsem pořád hrozná, ale tohle zatraceně přesahuje školní normy), když zazvonil telefon. Normálně tu telefon nezvedám - nikdy mi neřekla, že nemám, ale asi je to takový nevyslovený pravidlo, který pochází z vyrůstání s mojí matkou - radši ať to nahraje záznamník a já zůstanu neviditelná, splynu s vybavením bytu. Každopádně, Prof mi řekla, ať to vezmu, tak jsem to šla do kuchyně zvednout. Byla to V.

Deník Faith - 52. zápis

14. července 2013 v 18:58 | Katka
17. dubna

Nemám moc co říct. Trávim spoustu času v dojo* v Somerville, kam mě Prof přihlásila - v podstatě celej den, zatimco ona na univerzitě přednáší o "Sněhurce a Sedmi malých úchylech" nebo o čem to učitelé folkloru a mytologie učí. Sensei** Kanno, můj trenér, je vážně drsnej, ale minule mi řekl, že snesu ránu jako chlap, což bylo asi cool, ale stejně se nemůžu dočkat, až ho složim na lopatky a uvidíme, co mi řekne pak. Oni - moje matka, mí učitelé, děcka ve škole - mi všichni říkali, že jsem loser, zklamání, plejtvání prostorem, ale na konec se ukázalo, že čim jsou na mě hnusnější, tim silnější a soutěživější jsem. Co můžu říct? Lidi se opravdu můžou změnit.

Deník Faith - 51. zápis

7. července 2013 v 3:57 | Katka

16. dubna

Byla noc a obě jsme byly v knihovně, Prof seděla v křesle před krbem, kde pohrabáčem posunovala polena, a já jsem byla u dlouhýho stolu, kde jsem předstírala, že se soustředim na knihu přede mnou, ale ve skutečnosti jsem jenom přemejšlela o svých ujetých snech. Konečně jsem se jí na to musela zeptat. "Profesorko Dormerová?"
 
 

Reklama