Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Seriál Btvs

Postava Buffy Anne Summers dnes slaví 37. narozeniny!

Pátek v 21:57 | Katka

Kromě tohoto datumu se ještě zmiňují další dva a to 24. října a 6. května. 24. 10 a 6. 5 bylo možné vidět v díle 1x08 I Robot You Jane, když Malcolm prohlížel Buffyny školní záznamy, ale Joss později za oficiální datum prohlásil 19. 1 a to můžete najít i na jejím náhrobním kameni z 5x22 The Gift.

Vlkodlaci

31. prosince 2017 v 21:47 | Katka

Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny

Text: VLASTNÍ (ZDROJ KNIHY)

Tajemný středověk si liboval v nejrůznějších strašidlech, čarodějnicích i obludách, při jejichž pouhém spatření doslova tuhla krev v žilách a navíc šlo i holý život. A to už ani nemluvím o dobách ještě o několik století, ba dokonce desítky tisíciletí starších. Není divu - naši předkové žili tenkrát v primitivních podmínkách obklopeni divokou a krutou přírodou, většinou neproniknutelným pralesem plným dravých a nebezpečných zvířat. Také již staří Řekové a Římané věřili v to, že se člověk může přeměnit v krvelačnou bestii ve vlčí podobě. Jedná se o tzv.lykantropii ( z řeč. Lykos - vlk, anthropos - člověk). Pověra o převtělování člověka do vlčí podoby bývala kdysi v Evropě značně rozšířená. Ve vlkodlaky věřili také staří Slované. V raném středověku se o vlkodlacích zmiňuje poprvé ruské lot. Dílo "Slovo o pluku Igorově" ve 12. století - schopnost měnit se ve vlka měl podle této písemnosti třeba polocký kníže Všeslav. V českých a moravských zemích se o vlkodlacích mluví jen málo, připomíná je vzdáleně snad jenom pohádka O Červené Karkulce

Podle některých legend jsou to osoby, jež se narodí proklety už předem, pokouše je jiný vlkodlak a nebo jiné pověsti zase tvrdí, že se tato vlastnost získá za pomoci kouzel a čar. V prvním případě probíhá metamorfóza pouze a jedině za měsíčního svitu úplňku a postižený se nemůže nijak bránit. Takový člověk potom pobíhá po okolí a vyhledává pro své krvelačné choutky lidské i zvířecí oběti. Ve většině případů bývá lovci poraněn a změní se opět v člověka., kterého ovšem jeho sousedé pro jistotu rychle zabijí.

1999 Videa s dosud neznámými záběry z natáčení 3. série

24. prosince 2017 v 9:00 | Katka

Dough Jones zavzpomínal na svou roli v epizodě Hush

20. listopadu 2017 v 22:07 | Katka

Během 90. let Dough zůstával neznámým a obsazovaným v malých bezejmených rolích, které obvykle neznamenaly víc než práci na pár dní. Když přišel v roce 1999 na konkurz k Buffy the Vampire Slayer vážně neočekával, že se něco změní - opět, tato role neměla žádné repliky a Jones nedostal scénář. Takže když vstoupil do místnosti na konkurz, byl překvapený, když uviděl sedět mezi dalšími producenty a castingovým ředitelem vedoucího producenta Josse Whedona. "Dostali jsme instrukce, "Předstírejte, že před vámi někdo leží, vy v tichosti přistoupíte stále s co největším zuby odhalujícím úsměvemi a dělejte jakože této sobě operativně vyřezáváte srdce a pak předejte toto srdce někomu v této místnosti a usmívejte se u toho", vybavil si Jones, předtím než pronesl svou odpověď s kamenným úsměvem: "Oh, OK."

Video BtVS Sign of the Times

26. září 2017 v 21:42 | Katka

Moc děkuji všem, kteří vyplnili dotazník :).

Video BtVS I'm Sorry

13. srpna 2017 v 0:15 | Katka

Buffy měla letos na Comic Conu speciální večírek

30. července 2017 v 22:46 | Katka

Tento rok byl součástí Comic Conu v San Diegu i fanouškovský večírek, konaný 22. června, kde se mohli všichni členové Scooby gangu nejen zapojit do rozmanitých aktivit s Buffy tématikou, ale také nakoupit nové věci vztahující se k této série od Josse Whedona.
Součástí tohoto večerního programu byla, jak fanouškovská vědomostní soutěž o Buffy, tak i soutěž o nejlepší Buffy kostým, fanoušci testující své znamosti a schopnosti převleku, navíc mohli vyhrát nějakou přemožitelkou kořist. Účastníci si také mohli dát dort k Buffynu 20. výročí a přemožitelkou inspirované nápoje, zatímco trénovali svou improvizaci a schopnosti paměti, když se snažili znovu sehrát scény z oblíbené muzikálové epizody toho seriálu, Once More, With Feeling.

Video BtVS If You Wanna Be A Slayer

9. května 2017 v 20:28 | Katka

Doporučuji pořádně poslouchat hudbu a nebo číst titulky, opravdu zajímavý text :D.

Buffy se v březnu opět dostala na obálku SFX

22. dubna 2017 v 22:13 | Katka

Buffy slaví společně s Entertainment Weekly své 20. výročí! + Nové fotky v rubrice Za scénou

30. března 2017 v 17:43 | Katka

Když se 10. března slavilo už o 20 let od premiéry prvního dílu Buffy the Vampire Slayer (1x01 Welcome to the Hellmouth), objevila se na internetu kromě velkého množství článků i zvěst o tom, že se snad naši oblíbení herci po letech opět střetli a něco podnikli.
Mohl za to především David, který evidentně bez dovolení přidal na svůj Instagram fotku s Charismou, ale vzápětí ji smazal. Ostatní jen něco malinko naznačili, aby nebylo jisté, že šlo o něco ofciálního. Nicméně pak se nic nedělo a fanoušci začali ztrácet naději. To se změnilo až včera, kdy bylo konečně zveřejněn velké množství úžasných nových fotek a taky jedno 44 minutové video!
Focení se naštěstí kromě tvůrce Josse Whedona účastnila i drtivá většina představitelů hlavních postav, kromě bohužel na Anthonyho, Elizy, Marca či Juliet. Především u Anthonyho a Elizy mě to hodně zamrzelo, ale Head se nemohl dostavit kvůli nácviku jeho nové divadelní hry a Dushku sama na Twitteru uvedla, že Faith nikdy nepatřila mezi pravidelně se objevující postavy :(. Má pravdu, ale ...
Do galerie sem Vám tedy nahrála přes 70 fotek, tak snad to někdo ocení :). Pokusila jsem se je i přehledně roztřídit.
Kromě focení došlo tedy také k natočení zajímavé diskuze a rozhovorů, na kterou se můžete podívat TADY. Doporučuji! Řeší se tu, jak třeba stará známá otázka, jestli Bangel nebo Spuffy, tak i vyjímečné epizody, Davidova nahota, případné pokračování seriálu a spousta dalších zajímavých věcí. Jediný, kdo snad vůbec nic neřekne je Alexis. Je jasné, že v BtVS hrál jen krátce a přišel hlavně kvůli manželství s Alyson, ale škoda, alespoň, že je na fotkách.
A ještě taková zajímavost, pokud přemýšlíte nad tím, kdy naposled od konce seriálu došlo k podobnému veřejnému střetnutí, tak to bylo v roce 2008 na festivalu Paley Center for Media. Na blogu o tom najdete několik starších článků, např. TADY.
Co na to všechno říkáte? Která verze obálky se Vám líbí nejvíc?

Dnes uplynulo 20 let od premiéry 1. dílu Buffy the Vampire Slayer

10. března 2017 v 1:02 | Katka

1x01 Welcome to the Hellmouth


Tak co, taky se hned cítíte zase o něco starší? : D Jak na tuhle epizodu vzpomínáte? Bylo to poprvé, kdy jste viděli nějaký díl BtVs? Vybavíte si z něj nějaké oblíbené scény a nebo hlášky?

2017 Od Michelle z Instagramu: Stará dosud neznámí fotka z natáčení BtVS

10. února 2017 v 23:34 | Katka

Titulek je poněkud zavádějící, ale nevěděla, jsem jak to lépe jednoduše napsat : D. Je proto možné, že už to některé z vás při pohledu na fotku napadlo, nicméně o fotku z natáčení se tak úplně nejedná. Účelem vzniku této fotky byla potřeba rekvizity, protože následně byla vystavena v domě Summersových. Nejsem si úplně jistá, avšak tuším, že nejlépe byla vidět v díle 5x05 No Place Like Home.

Postava Buffy Anne Summers dnes slaví 36. narozeniny!

19. ledna 2017 v 23:07 | Katka

Kromě tohoto datumu se ještě zmiňují další dva a to 24. října a 6. května. 24. 10 a 6. 5 bylo možné vidět v díle 1x08 I Robot You Jane, když Malcolm prohlížel Buffyny školní záznamy, ale Joss později za oficiální datum prohlásil 19. 1 a to můžete najít i na jejím náhrobním kameni z 5x22 The Gift.

Buffy je 3. nejoblíbenější ženskou postavou podle The Hollywood Reporter

17. prosince 2016 v 23:15 | Katka

"Buffy vyvažovala hrůzy z dospívání hrůzami z Pekelné brány, což z ní činilo neobyčejně blízkou," řekla Sarah, která strávila své vlastní dospívání ztvárněním středoškolské superhrdinky od roku 1997 do 2003. " My všichni jsme trápeni démony, ale u Buffy to bylo doslova. Démoni ji skutečně pronásledovali." Zdroj

Sice stále nemám čas, ale navíc ani momentálně nemám nikoho, kdo by mi překlady kontroloval, takže se za případné chyby omlouvám a v případě, že se Vám nebude něco zdát, klidně mě na to upozorněte.

2016 Od Charismy z Instagramu: Neznámá fotka z natáčení 2x06 Halloween

30. října 2016 v 17:45 | Katka

Na fotce z 2x06 Halloween vidíme kromě Charismy i Nicholase Brendona a Davida Greenwalta (producent, scénárista, režisér).
 
 

Reklama