Galerie opět funguje, ale jen z odkazu v menu! Malá aktivita do odvolání

Seriál Btvs

2018 Audio rozhovor Harryho s Buffering the Vampire Slayer

30. září 2018 v 19:27 | Katka

Pro přenesení na stránku klikněte na tuto fotku. Najděte si příspěvek ze 4. dubna a po krátkém úvodu moderátorek následuje od 11:04 dlouhý rozhovor.

Harry Groener hrál starostu Richarda Wilkinse a v tomto zajímavém rozhovoru zavzpomínal na nátačení Buffy.

Dnes vyšlo poslední číslo Buffy komiksu!

19. září 2018 v 23:43 | Katka

Už nějakou dobu věděli fanoušci Whedonovi dlouho vycházející Buffy the Vampire Slayer, že tato současná dějová linka 12. série kanonického komiksu bude i tou poslední, ukončující tak 19. září tento příběh číslem 4. Ale Whedon sám potvrdil CBR, že tento krok bude ve stejnou dobu vést ke konci vlastnictví u Dark Horse.

Buffy se od Josse Whedona dočká rebootu

26. července 2018 v 0:31 | Katka

Na rebootu BtVS se aktivně pracuje, potvrdilo EW. Tento kultovní klasický seriál, ve kterém byla Sarah Michelle Gellar Přemožitelkou zvolenou osudem pro boj s upíry a démony za účelem vyššího dobra, zatímco se snažila žít normální život jako teenager, se vysílal po 7 sérií a od té doby, co v roce 2003 skončil, se těší velké úctě a je vychvalován hlavně pro svá feministická témata a umělecké kvality. Buffy předcházel film stejného jména a díky ní vzniklo za poslední dekádu množství doprovodného materiálu, včetně spin-offu Angel.

Dnes uplynulo 15 let od vysílání posledního dílu Buffy!

20. května 2018 v 20:43 | Katka

2017 Entertainment Weekly: Opět Nemrtví

7. května 2018 v 15:15 | Katka
Konečně mohu napsat, že ten dlouho slibovaný článek je tu :)


Na více fotek se můžete podívat po kliknutí na tento obrázek!

Dvacet let poté, co poprvé vkročili do Sunnydale, se herci a tvůrce Buffy the Vampire Slayer vrací do Pekelné brány.

Víte, že to byla dobrá jízda, když Joss Whedon tančí. Jak tenhle březnový den zapadá slunce v Los Angeles, režisér Avengers otevírá šampaňské a tančí po Milk Studios. Má důvod být šťastný: Jeho nejmilovanější výtvor, Buffy the Vampire Slayer, slaví 20. výročí, a Entertainment Weekly shromáždil hlavní herecké obsazení pro jejich první společný rozhovor a photoshoot za poslední dekádu. "Je to neskutečné," říká Whedon. "Tohle se hodně podobá školnímu srazu, ale je to mnohem horší, protože oni všichni pořád vypadají opravdu skvěle. Doufal jsem, že někteří alespoň trochu nakynou. Ale k tomu nedošlo."

Staré dosud neznámé fotky z dob natáčení Buffy od Sarah

15. března 2018 v 12:12 | Katka
2 fotky


Co se týče této první fotky, tak přiznávám, že není úplně pravda, že ji vidíme poprvé. Objevila se už v roce 2006 v rámci koláže, ale v mnohem menší kvalitě a vzhledem k tomu, že je tak skvělá, je jedině dobře, že ji Sarah přidala znovu :)

Dnes uplynulo 21 let od premiéry 1. dílu Buffy the Vampire Slayer

10. března 2018 v 21:21 | Katka


Tak co, taky se hned cítíte zase o něco starší? : D Pokud chcete, tak si pro lepší pocit můžete v galerii připomenout úžasný photoshoot, který byl nafocen loni v rámi 20. výročí.
Co se týče rozhovoru, tak vím, že řadu z Vás hodně zajímal a proto ho kamarádka už v prosinci přeložila, bohužel stále není čas na finální úpravy, ale určitě se ho letos dočkáte, slibuji :).
Co se týče BtVS, tak jsme za ty roky probrali, snad skoro všechno ne? Tak se protentokrát zeptám trochu jinak, co se Vám vybaví, když slyšíte Buffy the Vampire Slayer?
A ještě jeden dotaz, viděli jste i původní Buffy pilot, co na něj říkáte?

Postava Buffy Anne Summers dnes slaví 37. narozeniny!

19. ledna 2018 v 21:57 | Katka

Kromě tohoto datumu se ještě zmiňují další dva a to 24. října a 6. května. 24. 10 a 6. 5 bylo možné vidět v díle 1x08 I Robot You Jane, když Malcolm prohlížel Buffyny školní záznamy, ale Joss později za oficiální datum prohlásil 19. 1 a to můžete najít i na jejím náhrobním kameni z 5x22 The Gift.

Vlkodlaci

31. prosince 2017 v 21:47 | Katka

Tento článek pochází z již bohužel skončeného foreverbuffy.blog.cz, s jehož majitelkou jsme se dohodli, že byla škoda přijít o všechno co jí dalo takovou práci, až bude blog smazán, díky Jenny

Text: VLASTNÍ (ZDROJ KNIHY)

Tajemný středověk si liboval v nejrůznějších strašidlech, čarodějnicích i obludách, při jejichž pouhém spatření doslova tuhla krev v žilách a navíc šlo i holý život. A to už ani nemluvím o dobách ještě o několik století, ba dokonce desítky tisíciletí starších. Není divu - naši předkové žili tenkrát v primitivních podmínkách obklopeni divokou a krutou přírodou, většinou neproniknutelným pralesem plným dravých a nebezpečných zvířat. Také již staří Řekové a Římané věřili v to, že se člověk může přeměnit v krvelačnou bestii ve vlčí podobě. Jedná se o tzv.lykantropii ( z řeč. Lykos - vlk, anthropos - člověk). Pověra o převtělování člověka do vlčí podoby bývala kdysi v Evropě značně rozšířená. Ve vlkodlaky věřili také staří Slované. V raném středověku se o vlkodlacích zmiňuje poprvé ruské lot. Dílo "Slovo o pluku Igorově" ve 12. století - schopnost měnit se ve vlka měl podle této písemnosti třeba polocký kníže Všeslav. V českých a moravských zemích se o vlkodlacích mluví jen málo, připomíná je vzdáleně snad jenom pohádka O Červené Karkulce

Podle některých legend jsou to osoby, jež se narodí proklety už předem, pokouše je jiný vlkodlak a nebo jiné pověsti zase tvrdí, že se tato vlastnost získá za pomoci kouzel a čar. V prvním případě probíhá metamorfóza pouze a jedině za měsíčního svitu úplňku a postižený se nemůže nijak bránit. Takový člověk potom pobíhá po okolí a vyhledává pro své krvelačné choutky lidské i zvířecí oběti. Ve většině případů bývá lovci poraněn a změní se opět v člověka., kterého ovšem jeho sousedé pro jistotu rychle zabijí.

1999 Videa s dosud neznámými záběry z natáčení 3. série

24. prosince 2017 v 9:00 | Katka

Dough Jones zavzpomínal na svou roli v epizodě Hush

20. listopadu 2017 v 22:07 | Katka

Během 90. let Dough zůstával neznámým a obsazovaným v malých bezejmených rolích, které obvykle neznamenaly víc než práci na pár dní. Když přišel v roce 1999 na konkurz k Buffy the Vampire Slayer vážně neočekával, že se něco změní - opět, tato role neměla žádné repliky a Jones nedostal scénář. Takže když vstoupil do místnosti na konkurz, byl překvapený, když uviděl sedět mezi dalšími producenty a castingovým ředitelem vedoucího producenta Josse Whedona. "Dostali jsme instrukce, "Předstírejte, že před vámi někdo leží, vy v tichosti přistoupíte stále s co největším zuby odhalujícím úsměvemi a dělejte jakože této sobě operativně vyřezáváte srdce a pak předejte toto srdce někomu v této místnosti a usmívejte se u toho", vybavil si Jones, předtím než pronesl svou odpověď s kamenným úsměvem: "Oh, OK."

Video BtVS Sign of the Times

26. září 2017 v 21:42 | Katka

Moc děkuji všem, kteří vyplnili dotazník :).

Video BtVS I'm Sorry

13. srpna 2017 v 0:15 | Katka

Buffy měla letos na Comic Conu speciální večírek

30. července 2017 v 22:46 | Katka

Tento rok byl součástí Comic Conu v San Diegu i fanouškovský večírek, konaný 22. června, kde se mohli všichni členové Scooby gangu nejen zapojit do rozmanitých aktivit s Buffy tématikou, ale také nakoupit nové věci vztahující se k této série od Josse Whedona.
Součástí tohoto večerního programu byla, jak fanouškovská vědomostní soutěž o Buffy, tak i soutěž o nejlepší Buffy kostým, fanoušci testující své znamosti a schopnosti převleku, navíc mohli vyhrát nějakou přemožitelkou kořist. Účastníci si také mohli dát dort k Buffynu 20. výročí a přemožitelkou inspirované nápoje, zatímco trénovali svou improvizaci a schopnosti paměti, když se snažili znovu sehrát scény z oblíbené muzikálové epizody toho seriálu, Once More, With Feeling.

Video BtVS If You Wanna Be A Slayer

9. května 2017 v 20:28 | Katka

Doporučuji pořádně poslouchat hudbu a nebo číst titulky, opravdu zajímavý text :D.
 
 

Reklama